Жителя Кременчука оштрафували за образу Зеленського на 51 грн

Крюківський районний суд Кременчука оштрафував на 51 грн місцевого жителя, який під час пікету тримав плакат з написом “ЗЕ ГАН ДОН”.

Про це свідчать дані в Єдиному реєстрі судових рішень від 23 квітня. Постанова суду може бути оскаржена протягом 10 днів.

Як уточнює місцеве видання “Телеграф”, на судовому засіданні чоловік не визнав себе винним. Він заявив, що не мав на меті образити когось, а хотів порівняти фрази і вислови з фантастичними історіями французького письменника-фантаста Іво гандон.

6 березня чоловік влаштував одиночний пікет біля Крюківського вагонобудівного заводу, на який мав приїхати президент Володимир Зеленський. На плакаті, який він тримав, фарбою було написано “ЗЕ ГАН ДОН”. У той день на нього склали адмінпротокол, розцінивши написане як нецензурні слова.

Раніше подібна ситуація сталася з жителем Київської області, який назвав мера Тетіїва “г*ндоном”. Тетіївський райсуд визнав відповідача винним у дрібному хуліганстві і оштрафував на 51 гривню, однак Київський апеляційний суд звільнив його від адміністративної відповідальності.