На Полтавщині массово гинуть бджоли

Пасічники Полтавщини, та й всієї України, б’ють на сполох: у приватних пасіках масово почали гинути бджоли. Така картина спостерігається щороку і співпадає якраз із проведенням польових робіт.

Бджолярі  звинувачують у всьому аграріїв. Вони мають підозру, що їхні комахи загинули внаслідок використання неякісних пестицидів на полях. При цьому про оброблення угідь ніхто не попереджує.

Так, щодня пасічники Полтавщини фіксують нові загибелі своїх помічників. Одні розповідають про те, що бджоли падають з рамок і в конвульсіях крутяться на місці, а потім буквально протягом хвилини гинуть. Інші помічають, що комахи падають біля вулика, неначе чимось вражені.

Зокрема із скаргою пасічники села Хрещате Решетилівського району звернулися у Держпродспоживслужбу. Там розпочали розслідування, відібрали зразки ґрунту і дійсно зафіксували порушення. Поки що недобросовісним аграріям вручені приписи, але розслідування ще не завершене.

Тим часом Спілка пасічників та Гільдія медотоварів звернулися до президента, уряду та Верховної Ради із заявою вирішити ситуацію із масовим отруєнням бджіл.

Бджолярі вимагають заборонити ввезення в Україну 60-ти найбільш небезпечних високотоксичних препаратів, врегулювати це на законодавчому рівні, аби охороняти довкілля від недобросовісних аграріїв, які використовують токсичні хімікати.

Пасічники, доведені до відчаю, попереджують, що прийдуть захищати свої права  під стіни Кабміну і влаштують акції протесту

За інформацією Магнолія-ТВ