Як не підхопити коронавірус в перукарні: поради лікаря

В Україні відсьогодні, 11 травня, відкриють перукарні та салони краси. Проте, можливість зараження в них Covid-19 залишається все ще високою.

Там майстер досить довго контактує з людиною, схиляється над нею, його голова поруч з головою клієнта і так далі. Ті повсякденні маски, які ми носимо, практично не захищають нас від вірусу. При відвідуванні перукарні краще надягати респіратор. Про це розповів колишній головний санітарний лікар України Сергій Бережнов, передає “Обозреватель.

“Оскільки перукарні та салони краси не дуже великі, вентиляція там не дуже гарна, то ймовірність зараження там досить велика. Медичні маски призначені для того, щоб захистити оточуючих від того, що людина видихає. Велика частина цих крапель залишиться на масці всередині, хоча, кажуть, вірус може літати в повітрі довго – від 30 хвилин до години. Тому для походу в перукарню краще одягти респіратор”, – пояснив він.

Він пояснив, щоб уникнути зараження, в приміщеннях хоча б раз на годину необхідно проводити наскрізне провітрювання, протирати всі поверхні розчинами, які знищують вірус.

“Кварцування не можна проводити, коли там знаходяться люди. Найкраще включити його на ніч. Нехай працює до ранку, тоді воно вб’є щонайменше те, на що потраплять промені. Якщо дотримуватися всіх правил, ризик можна звести до мінімуму”, – підсумував Бережнов.


Хочеш першим отримувати новини з Полтавщини?
Підписуйся на наш канал у Телеграм!

Читайте також