Як хочуть поділити Полтавщину

Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів в Україні. На Полтавщині пропонують залишити лише чотири райони.

Проект формату майбутніх районів – їхню кількість та склад по кожній області і АР Крим  – Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій.

У відомстві зазначили, що карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій та тривалих консультацій з асоціаціями і експертним середовищем та наголосили, що це є в своїй сукупності лише першим проектним документом, який ще зазнає змін в ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням.

Найбільшим буде Полтавський район, найменшим – Лубенський

Територію Полтавщини пропонують поділити між чотирма районами.

Найбільшим хочуть зробити Полтавський – після об’єднання його населення перевищуватиме 600 тисяч осіб. Окрім нинішнього Полтавського, до нього увійдуть території Зінківського, Котелевського, Диканського, Чутівського, Решетилівського, Карлівського, Новосанжарського, Машівського та Кобеляцького району.

До Кременчуцького району (із населенням 399 тисяч) увійдуть Кременчуцький, Глобинський, Семенівський та Козельщинський райони.

Навколо Миргородського хочуть об’єднати Лохвицький, Гадяцький. Шишацький та Великобагащанський райони. Житимуть тут 206 тисяч осіб.

До Лубенського ж району увійдуть також Пирятинський, Чорнухинський, Оржицький, Гребінківський та Хорольський. Загальне населння складе 194 тисячі осіб.

Требе сказати, що це четвертий варіант об’єднання районів. За одним з тих, що пропонувалися раніше, Кобеляцький район пропонувалося передати до Кременчука, а Семенівський – до Лубен. Різні варіанти були й щодо Лохвицького району.

Інші варіанти обєднання районів: