Кіберполіція Полтавщини викрила злочинну оборудку на 42 мільйони доларів

Троє мешканців Полтавщини створили 20 криптовалютних обмінників. Протягом двох років зловмисники легалізували та обготівкували близько $42 млн здобутих злочинним шляхом.

Як повідомила прес-служба Департаменту кіберполіції, Головне слідче управління, Департамент кіберполіції та Офісу генерального прокурора затримали трьох чоловіків, які надавали незаконні послуги.

Троє мешканців Полтавщини організували злочинну схему з легалізації коштів, які були отримані за допомогою хакерських атак на міжнародні компанії та за допомогою розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, викрадення коштів з банківських рахунків іноземних компаній та громадян. Також зловмисники пропонували обмін електронних грошей, обіг яких заборонений в Україні.

Чоловіки розробили близько 20 онлайн-обмінників та розмістили оголошення в даркнеті. Протягом 2018-2019 років вони здійснили операцій у криптовалютах на близько $42 млн.

Під час обшуків в офісах правоохоронці вилучили комп’ютери, зброю, боєприпаси та гроші — понад $200 тис. Під час попереднього огляду кіберполіцейські виявили цифрові докази злочинної діяльності.