Полтавщина посіла третє місце у рейтингу економічної ефективності

Головним показником розвитку економіки області є валовий регіональний продукт, який в Полтавському регіоні становить 174, 1 млрд грн.

На жителя Полтавщини припадає 123, 8 тис. грн валового регіонального продукту. Про це повідомила т. в.о. директора Департаменту економрозвитку Полтавської ОДА Олена Онупко 25 червня.

Загалом, за усіма показниками економічної ефективності, які обраховують у Мінрегіоні, Полтавщина займає 3 місце. Олена Онупко розповіла, що кращі показники тільки у Вінницької області й Києва.

Основними галузями формування економіки Полтавщини лишається промисловість. За словами Онупко, промисловий комплекс області забезпечує майже 7% від загальнодержавного обсягу промислової продукції України. Усього промисловість, забезпечує 49, 2 валової доданої вартості. Трохи понад 16% дає сільське, лісове та рибне господарство. Трохи менше (7,5%) – оптова і роздрібна торгівля.

Щодо фінансових показників і податкових надходжень до бюджету області, то протягом 2020 року обласний бюджет недоотримав за 60 млн грн. Очільник Департаменту фінансів Петро Кропивка каже, що до кінця року область недоотримає 150 – 170 млн грн. Така ситуація склалася через карантинні та відстрочку плати за землю. Попри це, за обсягом доходів на 1 людину, Полтавська область займає 6 місце в країні.

Також на Полтавщині, у порівнянні з 2019 роком, зросли обсяги з видобутку нафти, газового конденсату й природного газу. Але разом з цим знизилася митна вартість для природного газу. Олена Онупко каже, що у 2019 році за 1 м куб газу потрібно було заплатити 7 тис. грн, а тепер – 4,2 тис. Так само знизилася ціна реалізації нафти й газового конденсату.

Вагомий вплив на економіку має сільськогосподарська діяльність. Зокрема, у 2020 році індекс обсягу сільськогосподарського виробництва склав 94, 3%. Для порівняння, в Україні 98,2 цей індекс складає. Сьогодні на Полтавщині роблять акцент на рослинництві (80% с/г виробництва), але не забувають про тваринництво (20%). Щодо весняно-польових робіт, то в області засіяно 439,4 тис. га земель.