В Полтаві немає жодного придатного до купання пляжу

Такі результати показали заміри обласного лабораторного центру МОЗ України. Кількість бактерій зросла з приходом спеки, пояснили фахівці. Чи можна зараз купатись у Ворсклі, з’ясовувала Аліна Боровик.

У Київському районі Полтави вміст кишкової палички у річці перевищує допустиму норму у 4 рази, у  Шевченківському в 3, а в Подільському – вдвічі. Про це повідомляють в обласному лабораторному центрі МОЗ України. Проте, купатись у Ворсклі поки що не заборонено.  

Наталія Дишлевич, завідувачка відділу моніторингу неінфекційних захворювань обласного лабораторного центру МОЗ

– Ще можна купатися, але уже треба розуміти, що ні в якому разі не можна цю воду пити, ковтати і краще бути обережними. Не мити у воді овочі, фрукти.

Заміри на вміст бактерій у водоймах проводять щотижня. Якщо наступного разу результат повториться чи кількість кишкової палички збільшиться, доступ до пляжів Полтави можуть обмежити, говорить начальник рятувально-водолазної служби міста Євген Савчук.

Євген Савчук, начальник рятувально-водолазної служби Полтави

– Держпродспоживслужба направить листа безпосередньо на органи місцевого самоврядування і комісія ТЕБ буде приймати рішення або частково обмежити, або про закриття місць масових та пляжів міста Полтави. Самого поняття закриття ми не можемо запровадити, тому що є вільний доступ до води. Це тільки шляхом роз’яснювальної роботи.

Навіть, якщо рятувальники закликатимуть не купатись у водоймах, на пляжах все одно буде людно. Це показує досвід попередніх років, каже Євген Савчук.  Полтавці рівнем чистоти річки не задоволені. 

– Вода брудна, смердюча і на дні багато всяких камінців, мулу багато. Он я ногу собі порізав.

– Вода тепла, але ми не купаємось. Ми просто обмити ноги, бо дуже згоріли.

– Саме дно мулякою все відчувається. Вкрите мулом. Але є острівочки деякі, які достатньо нічого, але хотілось би краще.

– Яка водичка для тебе? 

– Для мене вона прохолодна така.

Фахівці діляться, краще їхати на річку за місто. Мовляв, вода чистіша. А купатись у Дніпрі у Кременчуці взагалі не радять. Там вміст кишкової палички перевищує норму у 480 разів. 

Наталія Дишлевич, завідувачка відділу моніторингу неінфекційних захворювань обласного лабораторного центру МОЗ

– Розумієте, який рівень уже занадто високий і там купатися уже дуже ризиковано. Такий рівень спостерігається в усіх промислових, великих містах, де є, на жаль, не контрольоване злиття зливних вод.