У Полтаві провели унікальну операцію на серці

У Полтаві кардіохірурги вперше самостійно імплантували ресинхронізаційний пристрій в серця трьох пацієнтів, повідомляє PTV. Це комп’ютеризований штучний водій ритму, який дозволяє утримувати необхідну частоту серцевих скорочень.

“Це трикамерні стимулятори. Вони використовуються для лікування важкої серцевої патології, яка називається дилатаційна кардіоміопатія. Завдяки Світовому банку ці пристрої були закуплені, вони коштують близько 180 тисяч гривень, але пацієнтам їх встановили безкоштовно. Альтернатива цієї операції – це тільки трансплантація серця”, – розповів Руслан Сакевич, завідувач відділення інтервенційної радіології.

Цей ресинхронізатор має електроди. Вводять їх без розрізу, заводячи пристрій в підключичну вену, бачачи куди той рухається через рентген. Для цього кардіохірурги проходили стажування в провідних клініках Європи, де такі операції – звична річ.

“Ефект цієї операції досягається завдяки збільшенню фракції викиду – тобто тієї кількості крові, яка одночасно викидається із серця. Це ми отримуємо завдяки встановленню трьох електродів, які можете бачити на екрані. Електричним стимулом ми добиваємося синхронізації роботи правого та лівого шлуночка”, – зазначив Гай Пузирьов, кардіохірург.

Із таким пристроєм у серці – Микола Котляр/

“Серцева недостатність в мене була. Зараз підлікували, поставили стимулятор, і почуваю себе краще. У мене були серцеві приступи, а зараз – немає. Була раніше й задишка. Це невеликий механізм Зараз він у мене в серці”, – прокоментував пацієнт із ресинхронізатором у серці Микола Котляр.

У подібних операційних і проводять втручання полтавські хірурги.

Встановлення електродів може тривати від години й до пʼяти.

“Перед вами ангіографічна операційна. У таких умовах ми імплантуємо кардіостимулятори та ресинхронізатори. Зазвичай, це проводять двоє хірургів, бере участь й анестезіолог. Успіх проведеної операції в наших умовах – це ще не гарантія одужання пацієнта. Велике значення має та команда кардіологів, які займаються пацієнтом після операції”, – продовжив кардіохірург Гай Пузирьов.

Після операції роботу ресинхронізатора контролюють за допомогою такого приладу.

“Ви бачите роботу правого та лівого шлуночка, синхронізованого з правим передсердям”, – пояснив кардіохірург Гай Пузирьов.

У відділенні інтервенційної радіології ще чотири пацієнти потребують імплантації ресинхронізатора. Загалом на Полтавщині таких людей близько сорока.