Новий скандал у мерії Полтави: ремонт ліфтів на 5 мільйонів замовили дівчині-флористці

Не встиг відгудіти скандал з передачею Мамаєм комунальної техніки приватним структурам, як розгорається новий.

Протягом двох останніх тижнів управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому уклало 5 договорів на капітальний ремонт ліфтів у Полтаві. Усі угоди були підписані із 24-річною полтавкою, яка займається флористикою. Насправді ж роботи, як стверджує видання “Полтавщина” і далі виконуватиме зять депутата Полтавської міськради, який займається цим з 2017 року.

За даними порталу ProZorro, УЖКГ підписало договори із ФОП Клименко Оленою Дмитрівною на капремонт (модернізацію) ліфтів на загальну суму 4,8 млн грн.

За даними Мін’юсту, як фізична особа-підприємець Олена Клименко зареєструвалася два роки тому — 15 серпня 2016-го. Дівчина може займатися:

  • електромонтажними, будівельно-монтажними, покрівельними роботами, іншими роботами із завершення будівництва;
  • технічним обслуговуванням та ремонтом автотранспорту;
  • оптовою торгівлею деталями та приладдям для автотранспортну, комп’ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням, офісними меблями, офісними машинами й устаткуванням, іншими машинами й устаткованням, залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього, відходами та брухтом;
  • неспеціалізованою оптовою торгівлею;
  • ремонтом і технічним обслуговуванням готових металевих виробів, машин і устатковання промислового призначення, електричного устатковання;
  • установленням та монтажем машин і устатковання;
  • будівництвом житлових і нежитлових будівель.

За даними її сторінок у соцмережах, Олена Клименко, як мінімум, з травня 2016 року, виробляє прикраси для волосся. Там же вона вказує, що працює флористом у студії дизайну, розробки та створення аксесуарів «Vesna accessories».

Аби з’ясувати, чи має Олена Клименко достатньо робочих кадрів чи зв’язків із підрядниками для виконання капремонту ліфтів, «Полтавщина» зв’язалася із нею за контактним номером телефону.

У відповідь на наші запитання вона запропонувала поговорити із Олександром, який, за її словами «займається цими питаннями». Хто цей чоловік, вона не відповіла.

Телефон, який ми отримали від Олени Клименко, належить Олександру Олепіру. Цей номер він вказує як контактний на закупівлях через ProZorro.

Олександр Олепір доводиться зятем депутату Полтавської міськради від «Совісті України» Володимиру Левченку. Близько 2 років тому він одружився на його дочці Катерині Левченко. Після цього Олепір зареєструвався як ФОП і за кілька місяців почав отримувати підряди на ремонт ліфтів у Полтаві.

Його співпраця із УЖКГ Полтави триває і досі. З початку цього року управління заплатило Олександру Олепіру 3,5 млн грн за ремонт ліфтів у мікрорайоні Алмазний, Інституті зв’язку, Леваді тощо. Вірогідно, через такий розмір надходжень підприємець вирішив відшукати стороннє джерело отримання коштів.