У Полтаві працівники державного підприємства погрожують перекрити дорогу

Перекрити дорогу в районі зупинки «Оптика» планують працівники Полтавського комбінату хлібопродуктів (КХП). Нині на підприємстві працює понад сотня робітників. Про це повідомляє “Коло“.

Така акція – вимушена, оскільки вже 4 місяці людям не платять зарплату, хлібокомбінат, який є державним підприємством, з 1 серпня теж не діє.

– Активісти Полтавського комбінату хлібопродуктів знову зібралися перекривати дорогу в зв’язку з бездіяльністю і байдужістю Міністерства аграрної політики та продовольства України, – повідомили в прес-службі комбінату. – Ситуація викликана тим, що Міністерство аграрної політики і продовольства України не продовжує повноваження чинного генерального директора Олега Старих, якого призначили на посаду 30 травня 2018. Робота підприємства повністю паралізована, заробітна плата не виплачується, бо керівник підприємства фактично не має повноважень і права підпису. З огляду на те, що минулий керівник Гліб Ульяненко втік до Криму, залишивши на комбінаті борги на суму понад 40 млн грн., новий генеральний директор за два місяці провів колосальну роботу по відновленню репутації підприємства. Адже вже відновлена подача електроенергії та водопостачання, здача звітностей, підписані мирові угоди з кредиторами, нова юридична служба запобігла реалізації майна заводу на торгах. Новий гендиректор підписав контракти, які дозволяють вивести підприємство з кризи, млин уже повністю готовий до роботи, а елеватор вже приймає зерно, але не дивлячись на все це в.о. Міністра Максим Мартинюк не може знайти часу, щоб підписати наказ про продовження повноважень Олега Старих і, як наслідок, дати можливість далі продовжувати працювати на розвиток і відновлення Полтавського КХП.

Керівництво заводу сьогодні зранку провело переговори з трудовим колективом, щоб люди поки що не перекривали дорогу.

– Але люди налаштовані рішуче, хоча дату ще не визначили та вже вирішили, що перекриватимуть дорогу біля хлібокомбінату в районі зупинки «Оптика, – говорить Юлія Левошко, прес-секретар Полтавського КХП. – Нині Олег Старих виконувач обов’язків, хоча ще 1 серпня повинен був прийти наказ з Міністерства про продовження його повноважень, або про призначення нового директора. На сьогодні ж маємо ситуацію, коли 14 днів комбінат просто «стоїть».

Наразі комбінат взагалі не працює, люди просто щодня ходять на роботу і чекають, що їм робити далі. Зарплату ж не платять вже близько 4 місяців.

– Хоча, коли став керівником Олег Старих, людям почали виплачувати хоча б по 100-200 гривень. Тому що всі рахунки була арештовані. Люди підтримують керівника, бо він запустив роботу комбінату, – додала Юлія Левошко.