В магазинах Решетилівщини виявлено низку порушень карантину

Фахівці Решетилівського райуправління Головного управління Держпродспоживслужби Полтавщини, спільно з представниками місцевої поліції, Решетилівської міської ради та РДА, 23 липня здійснили 11 комісійних перевірок щодо дотримання протиепідемічних заходів із запобігання поширення коронавірусу COVID-19 операторами ринку.

Оглянули магазини на території Демидівської, Кукобівської сільських рад та Решетилівської ОТГ.

У ході перевірки були встановлені певні порушення у магазинах продовольчої торгівлі: були  відсутні деззасоби, згідно з Державним реєстром дезінфекційних засобів, та не облаштовані місця для збору ЗІЗ. Представники Держпродспоживслужби Полтавщини надали роз’яснення та рекомендації щодо усунення даних недоліків.

У суботу 25.07.2020 –  проведено 12 комісійних перевірок у Решетилівці. Зокрема, перевірено дотримання вимог Постанови  Головного державного санітарного лікаря України №20 від 09.05.2020 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у перукарнях та салонах краси на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)» .

Так, у 6 перукарнях – порушень  виявлено не було.

Нагадаємо, згідно з тимчасовими рекомендаціями головного державного санітарного лікаря України, у салонах краси і перукарнях повинні діяти такі правила:

  • здійснювати температурний скринінг всіх працівників перед початком робочої зміни. Працівників з температурою тіла вище, ніж 37,2°, а також тих, хто має ознаки респіраторної хвороби, не допускають до роботи.
  • після кожного вимірювання температури має здійснюватись дезінфекція засобу для вимірювання.
  • клієнтів потрібно обслуговувати виключно за попереднім записом, а між обслуговуванням клієнтів має бути перерва мінімум в 15 хвилин. При цьому, вони не мають контактувати один з одним. Якщо виникає черга — має бути соціальне дистанціювання ззовні салону чи перукарні.
  • усередині приміщення заборонено перебувати стороннім особам, виключення — один з батьків, що супроводжує дитину чи людина, що супроводжує особу з інвалідністю.
  • на вході до закладу має бути встановлений антисептик з вмістом діючої речовини чи спирту понад 60%.
  • усередині закладу має бути на більше одного клієнта на 10 квадратних метрів. Клієнт має перебувати в приміщенні виключно в респіраторі чи масці, які прикривають ніс і рот.
  • відстань між клієнтами в приміщенні має бути понад два метри.
  • працівники мають використовувати маску чи респіратор без клапана, а також рукавички.
  • після кожного клієнта має проводитись дезінфекція і прибирання поверхонь, з якими він контактував, а також інструментів багаторазового використання.

Також фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області перевірили 5 магазинів та 1 заклад громадського харчування – виявили 2 порушення, які були ліквідовані на місці. З працівниками магазинів провели  роз’яснювальну роботу. Перевірки тривають.