На Полтавщині зеків годували м’ясом зі смертельно небезпечними бактеріями

Ув’язнених кількох колоній у Полтавській області годували неякісним і небезпечним м’ясом. Про це звітує регіональна прокуратура за підсумками перевірки чотирьох виправних закладів.

“Так, за результатами проведених санітарно-мікробіологічних досліджень щодо відповідності м’яса птиці вимогам ДСТУ, у всіх зразках курячого м’яса, відібраних у вказаних державних установах, виявлено збудник Listeria monocytogenes, який може призвести до захворювання на лістеріоз, від якого в Україні зафіксовано перший летальний випадок”, – ідеться в повідомленні правоохоронців.

Після виявлення цього факту керівникам виправних установ заборонили використовувати понад 4 тонни замороженої курятини. Ситуація була кваліфікована, як порушення порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням – наслідком цього стало відкриття кримінального провадження за ч.1 ст. 325 КК України. Її санкція передбачає штраф до ста неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян, арешт на строк до шести місяців або обмеження
волі на строк до трьох років.