На Полтавщині зареєстровано випадок африканської чуми

У с. Сватки Краснолуцької ОТГ Гадяцького району, в приватному господарстві місцевого мешканця громадянина С., 5 серпня стався випадок загибелі свиноматки з ознаками хвороби на африканську чуму свиней (всього в господарстві 41 голова свиней).

Для підтвердження діагнозу було відібрано з померлої свиноматки патологічні матеріали та направлено на дослідження до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Згідно зі звітом про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 06.08.2020 року виділено ДНК вірусу «Африканська чума свиней».

6 серпня проведено засідання Гадяцької районної комісії з питань ТЕБ та НС на якому подію визнано як надзвичайна ситуація за кодом класифікації 20733 – НС пов’язана з епізоотією.

Також проведено засідання держаної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Гадяцькій районній державній адміністрації, рішенням якої розроблено план заходів, визначено та встановлено порядок та контроль переміщення людей, транспорту через зону захисту, встановлено зону захисту в радіусі с. Сватки та зону нагляду в радіусі 10 км від осередку спалаху хвороби, встановлено карантин тривалістю 40 днів.

Для ліквідації НС залучені працівники Гадяцького управління ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області, Миргородського відділу поліції ГУ Національної поліції в Полтавській області, Краснолуцької ОТГ (всього 8 осіб та 5 одиниць техніки).