Яким буде навчальний процес в режимі карантину

На сьогоднішній апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації обговорили новий навчальний рік.

Віта Ковальська, директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА, відзвітувалася про особливості навчального року 2020-2021 років:

– З 1 вересня 2020 року в усіх закладах освіти області організація навчального процесу буде забезпечена із дотриманням вимог тимчасових рекомендацій, затверджених головним санітарним лікарем України від 30 липня 2020 року. Наразі підготовча робота продовжується.

Рекомендації МОЗ щодо організації освітнього процесу в період карантину:

1. Під час навчального процесу в школах захисні маски можуть не використовуватися, однак входити в приміщення школи і пересуватися по ньому можна тільки в масках.
2. Керівник навчального закладу зобов’язаний розробити такий маршрут пересування учнів і графік їхнього навчання, щоб задіяти всі можливі входи в приміщення і запобігати скупченням людей.
3. Допуск батьків чи іншого супроводу в приміщення школи буде заборонений, за винятком тих, хто супроводжує учнів з інвалідністю.
4. Перед початком занять педагоги зобов’язані запитати учнів про їхнє самопочуття для виявлення можливих симптомів респіраторного захворювання. У разі виявлення таких ознак і за відсутності батьків учень повинен бути ізольований в спеціально відведеному приміщенні, його батьки або законні представники повинні бути проінформовані. Відтак вони повинні будуть прийняти рішення про направлення учня до лікарні.
5. Навчальний процес в школах повинен бути організований так, щоб мінімізувати пересування між навчальними кабінетами і аудиторіями.
6. У розкладі також повинна бути передбачена можливість різного часу початку, закінчення занять і перерв для різних класів і груп. Крім того, постанова рекомендує проводити уроки на відкритому повітрі.
7. Раціональне використання всіх запасних виходів з навчального закладу, використання розмітки на підлозі для полегшення організації двостороннього пересування по коридорах, відведення зон переміщення для різних вікових категорій.
8. Заборона використовувати багаторазові рушники і зобов’язує проводити 10-хвилинне провітрювання приміщення після кожного уроку.
9. Забороняється організація харчування учнів за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування. Відстань між столами повинна складати не менше 1,5 м, розміщувати за столом дозволяється не більше чотирьох людей.
10. В установі освіти повинен бути запас засобів індивідуального захисту на п’ять робочих днів. Крім того, керівник установи повинен організувати централізований збір використаних засобів індивідуального захисту і паперових серветок в окремі контейнери з кришками і поліетиленовими пакетами для подальшої утилізації, згідно з договором на вивіз твердих побутових відходів.
11. У всіх приміщеннях закладу освіти повинні бути обладнані місця для обробки рук антисептиками.