У Кобеляках показують за гроші хворого верблюда

В екопарку Кобеляк живе хворий на анорексію верблюд. Його передали з харківського зоопарку, поки той на реставрації. Нині його лише годують, лікувати ж міським коштом не збираються. Міська влада переконана, що хвороба спадкова, а тварина набирає вагу.

Цього хворого на анорексію верблюда за гроші показують відвідувачам комунального екопарку в Кобеляках. Привезли його сюди із Харківського зоопарку, бо в останньому відбувається реконструкція. Після появи фото тварини у соцмережах, місцеві зібралися на мітинг біля міської ради, повідомляє PTV.

“Поставили питання нашому міському голові: якщо ви бачили, що тварина в такому стані, навіщо ви її брали? Нам відповіли: на реабілітацію. Але чому, якщо тварина на реабілітації, вона не в окремому вольєрі, чому вона не має ветеринарного догляду. Нам відповіли: ми її взяли, щоб показувати дітям. Вибачте, Ви бачили фотографію. Хіба цю тварину можна показувати дітям?” – розповіла активістка Анна Білаш.

За жорстоке поводження з тваринами передбачена кримінальна відповідальність.

“Ми зареєстрували цей факт у журналі дільничного Кобеляцького відділку поліції. Зараз матеріали перебувають у дільничного офіцера поліції. Проводиться перевірка. Верблюда оглянуть ветеринари, і тоді буде ухвалене остаточне рішення: чи було жорстоке поводження з тваринами”, – сказала старший інспектор інформаційної підтримки Кобеляцького відділу поліції Катерина Логвин.

Міський голова каже: лікувати верблюда не треба, а недуга у нього з дитинства.

“Зараз він потихеньку набирає вагу. Так, виглядає він непривабливо. Але ж хіба за два місяці можна чахлика відгодувати? Тварина житиме. Хто б як не хотів. Питання в тому, де вона житиме. Я не можу посадити біля нього людину, яка стежитиме, чи ніхто йому не суне печенинку з чимось”, – сказав міський голова Кобеляк Олександр Копелець.

Верблюда планують повернути назад, до Харківського зоопарку. На лікування тварини міська влада кошти не спрямовуватиме.