Полтава закупляє нові тролейбуси

Коли транспорт не під’єднаний до струму, вмикаються спеціальні чотири акумулятори.Про це розповів ЗМІСТу 11 серпня начальник комунального підприємства «Полтаваавтоелектротранс» Євген Зайцев.

Зайцев пояснив, що виробник може виготовити тролейбуси з більшим запасом ходу. Проте:

«Якщо встановлювати батареї, що дозволяють тролейбусу проїжджати 20 кілометрів і понад, це вдвічі підвищить вартість, а також призведе до зменшення пасажиромісткості та збільшить вагу», – каже Євген Зайцев.

Тому Полтава замовила стандартну комплектацію. Цього, за словами керівника комунального підприємства, під час їзди містом достатньо. Адже необхідність у використанні батарей найчастіше виникає, коли потрібно об’їхати місце аварії абощо. 

Тролейбуси, виготовлені компанією «Богдан Моторс», – перші у Полтаві, що мають запас ходу. Ті, що їздять нині, можуть від’єднуватися від контактної мережі максимум на чотири метри. Тому, якщо на дорозі виникає ДТП, тролейбус тимчасово знімають з маршруту. 

Нагадаємо, нові тролейбуси для Полтави купують коштом кредиту, що його надав Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР). Загалом Полтава має отримати 8 млн євро від ЄБРР на закупівлю тролейбусів. Ще 2 млн євро виділять на тягові підстанції, оскільки кількість транспорту збільшиться і додадуться маршрути. Полтава повинна буде віддати кредит протягом 13 років. Міська влада виступила гарантом повернення кредиту, що необхідний для реалізації інвестиційного проєкту «Оновлення тролейбусного парку». 

Станом на 11 серпня, до Полтави надійшло 8 тролейбусів із 40 анонсованих.


Хочеш першим отримувати новини з Полтавщини?
Підписуйся на наш канал у Телеграм!

Читайте також