На Полтавщині скасовано масковий режим?

Уряд у нових обмеженнях вказує, що жителям області, яка перебуває у «зеленій зоні» можна перебувати у громадських закладах без маски. Та все ж це варто вважати одним з карантинних обмежень.

Натомість поліція Полтавщини та Полтавський обласний центр громадського здоров’я рекомендують у місцях потенційного скупчення людей бути у масці, чи респіраторі.

Про те, що у громадських місцях можна перебувати без маски йдеться в інфографіках Кабміну про оновлену модель адаптивного карантину. Тут оновили перелік обмежень на кожному з рівнів поділу. Полтавщина наразі перебуває у «зеленій зоні», тому тут діють обмеження зеленого рівня:

Натомість начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області Юрій Сулаєв розповів ЗМІСТу 18 серпня, що наразі поліція рахує перебування без маски чи респіратора порушенням карантинних вимог.

Виконувачка обов’язків директорки обласного центру громадського здоров’я Ніна Дурдикулиєва у коментарі ЗМІСТу пояснила, що справді Кабмін оновив модель адаптивного карантину. Тепер у зеленій зоні можна перебувати у громадських місцях без маски, проводити масові заходи, перевозити більше пасажирів, аніж кількість сидячих місць тощо.

Та попри це, Ніна Дурдикулиєва каже, що сьогодні важливо лишатися свідомими, адже в області щодня фіксують нові випадки інфікування коронавірусом і більшість з них «привозять» з інших областей:

«Ми не можемо сперечатися з рішенням Кабміну, але радимо уникати скупчень людей і свідомо носити маску. Попри нову модель адаптивного карантину, ми готуємо звернення до громадян, аби вони лишалися свідомими і не забували про власну безпеку. Ми рекомендуємо бути у масках  в громадських місцях, мити руки і обробляти їх антисептиком, відмовитися від подорожей в області з помаранчевим, або червоним рівнем небезпеки».