У Полтаві з 1 червня припинять безкоштовне перевезення пільговиків

У транспортних засобах ТОВ «Євробус Полтава» з’явилися оголошення, що підприємство із 1 червня 2018 року припинить безкоштовне перевезення пільговиків за міською соціальною програмою «Турбота». Причина — у зв’язку із недостатнім фінансуванням.

Начальник транспортного управління виконкому Юрій Сябро повідомив, що така проблема дійсно існує. З цього приводу він зустрічався із в.о. керівника «Євробус Полтава» Андрієм Малохлібом. Представник влади переконував приватного перевізника продовжити перевезення пільговиків. Юрій Сябро висловив надію, що днями ця проблема вирішиться. При цьому інші перевізники продовжують перевозити пільговиків і не висловлюють нарікань.

Якщо проблема залишиться, то пільговикам доведеться оплачувати проїзд в транспортних засобах «Євробусу», який обслуговує в Полтаві чимало маршрутів: № 8, 9, 10, 14, 18, 19, 20 (кільцевий), 25, 27, 30, 32, 35, 47, 48, 50, 52, 58, 63, 65, 66.

Цікаво, але 23 травня відбулося засідання виконкому, на якому прийнято рішення «Про розподіл коштів з міського бюджету на відшкодування витрат за пільгове перевезення окремих категорій громадян у міському пасажирському транспорті загального користування за березень-квітень 2018 року».

Згідно із цим документом, ТОВ «Євробус Полтава» за перевезення пільговиків у березні має отримати 37 тис. 883 грн (пасажиропотік — 31 тис. 068 осіб), а за квітень 39 тис. 221 грн (пасажиропотік 31 тис. 636 грн).

За нашою інформацією, із січня місяця «Євробус Полтава» не отримує виплат за програмою «Турбота», що і змусило підприємство заявити про свою плани вийти із програми.

Причина невиплат — у виконкомі не знають, від якого саме тарифу відштовхуватись у розрахунках: 5 грн чи 4 грн? Хоча виплати за програмою плануються на рік, незалежно від змін вартості проїзду.

Якщо виплат дійсно немає і це пов’язано із різними трактовками вартості проїзду, то можна припустити, що це є наслідком політичної боротьби у Полтаві.

UPD. Наталія Бондаренко, начальник управління соціального розвитку, яка є відповідальною за програму «Турбота», повідомила, що фінансування «Євробус Полтава» відбулося у повному обсязі: за березень та квітень 2018 року.

«Полтавщина»