СБУ викрила у Полтаві конвертаційний центр з оборотом у 150 мільйонів

Правоохоронці блокували діяльність чергового міжрегіонального конвертаційного центру із щорічним оборотом в 150 мільйонів гривень. Центр надавав “послуги” для підприємств реального сектора економіки з Київської, Полтавської та Хмельницької областей, а також підприємствам з Києва.

Про це повідомив пресцентр Служби безпеки України в середу, 26 серпня. У відомстві зазначили, що організатори конвертаційного центру зареєстрували понад 100 фіктивних структур. Це було з’ясовано під час досудового розслідування.

Повідомляється, що послуги представляли собою мінімізацію податкових зобов’язань, формування незаконного податкового кредиту по ПДВ, а також виведення грошей в тінь і конвертацію в готівку. Встановлено, що щорічно організатори конвертаційного центру “переганяли” понад 150 мільйонів гривень. За “послуги” шахраї отримували від переконвертованої суми до 15% гонорарів.

СБУ провела 24 обшуки у даній справі. Під час слідчо-оперативних дій правоохоронці вилучили понад 60 печаток підприємств з ознаками фіктивності, мобільні телефони, “флешки”, жорсткі диски, чорнові записи та первинну фінансово-господарську документацію, які доводять проведення операції. Крім того, у одного з кур’єрів конвертаційного центру вилучено гроші в різній валюті приблизно на 500 тисяч у гривневому еквіваленті.

За умисне ухилення податків фігурантам загрожують санкції, передбачені частиною 5 статті 27, і частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України. Розслідування даного кримінального провадження триває.