Реформу медицини у 2019 році випробують на Полтавщині

Міністерство охорони здоров’я України планує в 2019 році розпочати в Полтавській області пілотний проект із реформування вторинної та третинної медичної допомоги у рамках реформи фінансування системи охорони здоров’я, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

“У 2019 році ми проводитимемо пілотний проект у Полтавській області, щоб подивитися, яка структура послуг, які лікарні які послуги надають, щоб до 2020 року прийняти виважене рішення на основі об’єктивних даних”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

П.Ковтонюк уточнив, що йдеться про формування пакета послуг стаціонару і тарифів, за якими лікарня буде забезпечена в наявних фінансових можливостях держави.

За його словами, реалізація пілотного проекту буде передбачена в держбюджеті 2019 рік. Порядок реалізації пілота буде затверджено постановою Кабміну після прийняття держбюджету.

Він також нагадав, що у 2020 році в лікарнях (вторинна і третинна меддопомога) буде впроваджено новий механізм фінансування за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”.

Як повідомлялося, перший територіальний підрозділ Національної служби здоров’я України (НСЗУ) відкриється в Полтавській області до кінця 2018 року.

НСЗУ виступає державним замовником медичних послуг у рамках реформи фінансування системи охорони здоров’я та переходу на принцип “гроші йдуть за пацієнтом”.

У жовтні 2017 року парламент підтримав у другому читанні та в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, який впроваджує принцип фінансування “гроші за пацієнтом”.

Рішення про створення НСЗУ, яка покликана реалізувати політику у сфері державних фінансових гарантій медобслуговування населення і виконувати функції національного замовника медичних послуг і лікарських засобів за програмою медичних гарантій у рамках реалізації медичної реформи, уряд ухвалив 27 грудня 2017 року.