Зеленський прибув до Полтави

Президент України побуває на відкритті добудованого кардіодиспансеру і представить свою команду на місцеві вибори у Полтаві.

Це другий приїзд Володимира Зеленського до Полтави у 2020 році. Сьогодні він був на відкритті Полтавського обласного клінічний кардіоцентр на вул. Макаренка, 1А, 1Б. Це полтавський довгобуд, адже добудувати його планували ще у 2017 році. Загальна вартість реконструкції об’єкту – 387 млн 130 тис. грн.

Голова ПОДА Олег Синєгубов презентуватиме президенту проєкти «Великого будівництва», які реалізовують на Полтавщині, зокрема:

  • Центр надання послуг у Полтаві;
  • приймальні відділення;
  • об’єкти спорту;
  • дошкільні навчальні заклади;
  • школи;
  • автомобільні дороги.

«У нас в Полтаві немає ще жодної операції зробленої на відкритому серці. Полтавських кардіохірургів навчатимуть фахівці з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. Зараз ми робимо від 2 до 2,5 тис. операцій на серці, а є потреба в 50 тис. на рік. Тому завдяки роботі 2 додаткових операційних зможемо робити біля 20 тис. операцій. Плануємо, що таким чином на 10-12% зменшиться летальність від кардіохвороб».

Головний лікар Костянтин Вакуленко говорить, що на 6 проверсі розташоване відділення кардіології з блоком реанімації інтенсивної терапії. Також є 3 операційні, з яких 2 гібридні, де виконуються ендоваскулярні втручання на коронарних судинах, лікуються хірургічними методами порушення серцевого ритму та імплантуються електрокардіостимулятори.

«Перспектива медицини нашої області – це операції на відкритому серці. Для цього є пристосована операційна. Нині збираємо необхідну апаратуру. Спершу до кардіоцентру приїдуть фахівці, що виконуватимуть операції. Наразі в нас є брак у штаті серцево-судинних хірургів та анестезіологів, але протягом року ми вирішимо цю проблему».