Держспоживслужба визнала завищеною квартплату в Полтаві

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє, що за результатами позапланових перевірок, фахівці встановили порушення вимог законодавства, та нарахування споживачам завищеної суми за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

Позапланові перевірки провели через чисельні звернення місцевих жителів. Тож було з’ясовано, що порушення вимог законодавства при формуванні тарифів по окремих будинках призвело до їх завищення для мешканців від 0,222 грн/м² до 0,428 грн/м². Стверджують, що при розрахунку тарифів була невірно обрахована загальна площа приміщень будинків, площа прибудинкової території. Також, завищена періодичність надання окремих послуг, що є порушенням законодавства.

За результатами перевірки підприємству винесли приписи щодо вжиття необхідних заходів для приведення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до економічно обґрунтованого рівня.

До підприємства застосовано адміністративно-господарські санкції за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, які передбачають проведення перерахунку споживачам та сплату штрафу, пише PL.Область.Онлайн