У міськраді Полтави вважають пожежу на сміттєзвалищі підпалом

На сесії Полтавської міської ради 4 вересня заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко повідомив, що наразі є всі підстави вважати, що причиною масштабної пожежі на Макухівському сміттєзвалищі під Полтавою став підпал.

Нагадаємо, 3 вересня виникла пожежа на сміттєзвалищі твердих побутових відходів у селі Макухівка під Полтавою. Вогнем було охоплено 2,2 га території, дим з пожежі було видно практично у кожному районі Полтави.

За словами Олексія Чепурка, наразі пожежу локалізовано.

“У нас є всі підстави вважати, що це був підпал. написали заяву в Національну поліцію. Протягом кількох хвилин почалось загоряння знизу на периметрі близько 70 м. Ми неодноразово бачили пожежі на сміттєзвалищі. Але щоб одночасно загорілось 70 м, такого ще не було. Загорілось з боку вітру, знизу. Була складна і серйозна пожежа, на схилі. Було дуже складно туди під’їхати, була небезпека провалів. І могла статись трагедія, яка була у Львівській області”, – розповів Олексій Чепурко.

Щоб надалі не було таких пожеж, по периметру сміттєзвалища встановлять камери спостереження.

“На наступну сесію буду виходити з пропозицією виділити додаткові кошти на КАТП-1628. Потрібно буде по периметру встановити камери відеонагляду і здійснити деякі заходи безпеки, щоб в подальшому, принаймні, ті люди, які захочуть підпалити сміттєзвалище, розуміли, щоб їх буде зафіксовано і покарано”