Головко подарував Полтаву Капліну

14 вересня в Полтаві було реалізовано план по усуненню з посади полтавського міського голови Олександра Мамая.

Цей план було здійснено за безпосередньої участі голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка, якого відносять до квоти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Про це ІНФОРМАТОРу повідомило джерело в Адміністрації президента.

“Почалося все з того, що саме Головко сприяв відкликанню депутатів, які підтримали мера Мамая і вийшли зі складу фракції “Рідне місто” і “Партії простих людей” Капліна. Ці депутати були відкликані з Полтавської міської ради з грубим порушенням закону за допомогою підроблених документів. Головко мав намір поставити на місце Мамая підконтрольну собі людину. Але вийшло не так, як гадалося. Допоки Головко перебував у плановій відпустці, Сергій Каплін провів особисту зустріч з президентом України Петром Порошенком, на якій дав слово дати максимальний результат на президентських виборах для Порошенка в місті Полтаві. Після цього, Сергій Березенко та Ігор Кононенко отримали вказівку від президента Порошенка організувати голосування в Полтавській міській раді таким чином, щоб виконуючим обов’язки міського голови Полтави став заступник Капліна по партії Шамота”, – розповів співрозмовник видання.

За словами джерела, скориставшись відпусткою Головка, Березенко та Каноненко викликали до Києва заступника Головка Андрія Пісоцького та голову Полтавської обласної ради Олександра Біленького, який є окрім цього кумом голови фракції БПП у Верховній Раді Артура Герасимова.

Саме ці особи на місці організували “правильне” голосування за Шамоту на посаду виконуючого обов’язки міського голови Полтави.

У п’ятницю на сесії міської ради усунуто всіх заступників Мамая, потім була висловлена недовіра Мамаю, а потім Шамоту обрали секретарем і виконуючим обов’язки полтавського міського голови. 14 вересня під час позачергової 17-ї сесії Полтавської міськради сьомого скликання депутати прийняли це рішення. 27 депутатів проголосували “за”, один утримався. За Регламентом Полтавської міськради, у разі припинення повноважень міського голови, до обрання нового, його обов’язки виконує секретар міськради. Тобто до наступних виборів фактично функції мера у Полтаві виконуватиме Олександр Шамота.

“Таким чином, команда президента Порошенка переграла Арсена Авакова і руками його соратника Валерія Головка провела на посаду виконуючого обов’язки міського голови Полтави найближчого друга та соратника Сергія Капліна Шамоту. Каплін є особистим ворогом Авакова.

Також окрім політичного аспекту, у всіх цих перестановках є матеріальна складова. На депозиті міськради наразі перебуває близько 800 мільйонів гривень – це кошти, які місцева влада ще не встигла використати.

Для того аби вдало “виділити” цю немаленьку суму “потрібним” людям, Каплін і влаштували перерозподіл влади, призначивши свого заступника по партії виконуючим обов’язки міського голови Полтави”, – резюмував співрозмовник.

Олександр Шамота, як і Олександр Мамай, вперше до міськради потрапив у 2010 році. Як депутат, він був членом постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів, цін. У 2014 році став помічником нардепа Сергія Капліна, а наступного року — членом «Партії простих людей Сергія Капліна» (пізніше — «Соціал-демократичної партії»). Того ж року вдруге був обраний депутатом Полтавської міськради.