У Лубнах невідомі злочинці вкрали дзвін з церкви

У Лубнах із храму Всіх Святих Православної Церкви України вкрали дзвін, куплений на кошти парафіян. Подробиці цього вандалізму з’ясовували наші журналісти.

Дзвін украли у ніч із 4 на 5 вересня. Його зникнення виявила прихожанка Ядвіга. Зранку вона прийшла відчинити двері приміщення релігійної установи і побачила неладне.

Ядвіга, прихожанка церкви Всіх Святих

– Глянула вгору – розстроїлася, дивлюся, дзвонів немає. Не зрозуміла. Думала, всіх немає. Але один там лежить. Я розплакалася.

Як з’ясувалося, викрали дзвін вагою 30 кілограмів і вартістю 16,5 тисяч гривень. Інший, вагою 50 кілограм, зловмисникам лише вдалося зірвати з балки, на якій він висів. Вочевидь, спустити вниз забракло сили. Поруч прихожани виявили сліди від автівки.

Петро Дворецький, прихожанин церкви Всіх Святих

– І слід видно. Під’їхали машиною, повантажили і поїхали.

Ядвіга, прихожанка церкви Всіх Святих

– Ділки, напевно, на машині. Не такі безхатьки, як ходять завжди тут.

Георгій Лобачевський нікого не звинувачує і не підозрює. Лише жалкує, що злодії нанесли шкоду праці і внескам багатьох місцевих прихожан.

Георгій Лобачевський, настоятель храму Всіх Святих

– Це – вандалізм. На когось якихось підозр я не маю. Мудрувати можна багато, але… Треба молитися, щоб Господь врозумляв їх, бо кара Божа дуже сильна. А парафіяни сумують, то що за останні роки ми багато вклали сили, коштів, щоб відновили храм.

Петро Дворецький, прихожанин церкви Всіх Святих

– На одному дзвоні моє прізвище й ініціали мої.

Ядвіга, прихожанка церкви Всіх Святих

– Ми старалися-старалися, збирали гроші на ці дзвони. Ну що ж ви зробите. Дуже жалко.

Лубенець Петро Дворецький каже: місце тут неосвітлене, а отож, для злодіїв є свого роду спокуса робити темну справу.

Петро Дворецький, прихожанин церкви Всіх Святих

– Треба було світло зробити, заварити внизу, камеру поставити. А це – халатність. Цього на 90 процентів і не було б. Красти тут дуже гарно – темрява, заліз, ніхто нічого тут не бачить.

Уже через кілька днів після крадіжки відновити дзвіницю допомогли місцеві волонтери.

Георгій Лобачевський, настоятель храму Всіх Святих

– Ми сьогодні відновили і вже дзвонили, надіємося, й надалі наші дзвонарі будуть сповіщати лубенців про свята, про служби Божі.

За фактом крадіжки дзвону відкрито кримінальне провадження, триває досудове слідство, повідомили у Лубенському відділі поліції. Правоохоронці шукають свідків нічної події.

Олена Гордієнко, старший інспектор сектору моніторингу Лубенського відділу поліції

– Працівники поліції звертаються до жителів Лубенщини: якщо ви стали випадковим свідком даного ганебного вчинку – повідомте відому вам інформацію до поліції за телефоном 102, або іншим зручним для вас способом.