У Полтаві через підозрілий запах евакуювали всіх мешканців багатоповерхівки

У Полтаві в понеділок ввечері евакуювали мешканців будинку через підозрілий запах у підвальних приміщеннях. Деталі інциденту розповів секретар міської ради, в.о. міського голови Полтави Олександр Шамота у Facebook.

За словами чиновника, мова йде про будинок №18 на бульварі Нестерова. Його мешканці поскаржилися на невідомий запах. Через це було терміново зібрано комісію техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

“Нові дослідження підтвердили наявність в повітрі невідомої хімічної речовини”, – написав чиновник.

Комісія вирішила наступне: евакуювати мешканців будинку; поліції – забезпечити публічний порядок; ДСНС – спільно з КП “ЖЕО-2” провести обробку підвальних приміщень і під‘їздів; лабораторному центру – після обробки провести лабораторні дослідження.

Пізніше чиновник додав, що частина людей відселилася до родичів до виявлення і усунення джерела витоку речовини. За попередніми даними, це може бути сірчаний ангідрид.

“Оперативно знайшли місця у готелях, але вночі люди відселятись не хочуть. Тому прийнято рішення про оперативну роботу на місці. ДСНС обробили підвали розчином, який має скраплити та осадити випари, прибрати запах. Паралельно відпрацювали з Полтавгазом – провели заміри. Метанових сполук не виявили, а значить ми виключили можливість витоку газу”, – написав чиновник.

За його словами, вранці у вівторок будуть перевірені комірчини в підвалах в рамках пошуку джерела запаху.

“Готелі і далі готові прийняти людей. Формуємо списки охочих тимчасово відселитись. Коло будинку чергує поліція – забезпечуватиме правопорядок та стежитиме за цілісністю квартир і майна мешканців будинку”, – резюмував Шамота.