
Прокуратуру Полтавщини очолив професор Антон Столітній
41-річний киянин Антон Столітній очолив прокуратуру Полтавської області — в соцмережах його публічно звинуватили у купівлі посади
10 вересня Генпрокурор України Ірина Венедіктова підписала наказ про призначення прокурором Полтавської області Столітнього Антона Володимировича.
Що відомо про нового керівника прокуратури Полтавської області
Антон Столітній народився у 1979 році. Працював в органах прокуратури ще за часів президентства Віктора Януковича. Наприклад, у квітні 2013 року Антон Столітній — заступник начальника Головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні — начальник управління нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України, Державної митної служби та Державної прикордонної служби України Генеральної прокуратури України.
Останнє місце роботи — на посаді керівника експертної групи з питань реформування правоохоронних органів Директорату з питань юстиції та правоохоронної діяльності Офісу Президента України.
Згідно з його останньою декларацією, він має квартиру в Києві, а його дружина — Ольга Столітня — 3 нежитлових приміщення та 2 земельні ділянки.
Декларант має автомобіль BMW Х5 2012 р.в. Його дружина по довіреності користується автомобілем Subaru Forester 2011 р.в.
З 1 січня по 5 серпня 2020 року Антон Столітній отримав дві зарплати за основними роботами: в Офісі Президента — 286 562 грн , в Національній академії прокуратури України — 45 697 грн. Робота за сумісництвом принесла 988 грн.
Також вони разом з дружиною позичили кошти Білодід Катерині Володимирівні: $147 000 та $97 000 USD. Хто така Катерина Білодід — достовірно не скажемо, але людина із таким прізвищем, іменем та по-батькові працювала у 2019 році в Індустріальномі райвідділі поліції міста Харкова.
Антон Столітній — доктор юридичних наук, професор Класичного приватного університету (м. Запоріжжя).
У 2019 році Антон Столітній взяв участь у роботі круглого столу в Укрінформі на тему «Сучасна модель реформування прокуратури в Україні».
Антон Столітній тоді заявив, що неструктурованість прокуратури сприяє проявам корупції: слідчий приходить з матеріалами справи до прокурора, той їх вивчає та приходить до висновку, що складу злочину немає. Тоді той самий слідчий іде до іншого прокурора, і там отримує бажаний результат. Може трапитися навпаки.
Що написали про Антона Столітнього у соцмережах?
Telegram-канал «Тёмный рыцарь Полтава» у липні 2020 року повідомив, що призначення Столітнього пролобіював голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов:
Доброго дня. Найближчим часом буде змінено прокурора Полтавської області. Він, так би мовити, не виправдав довіри Сінєгубова (а точніше не зміг виконувати план по $$$). Тому найближчим часом буде замінений. Сінєгубов користується тим, що Венедіктова його одногрупниця та колишня коханка, і намагається вибудувати жорстку вертикаль в Полтаві лише з однією метою …((
7 серпня Telegram-канал «Записки пасквілянта», який веде журналіст Володимир Бойко, мав інше запитання:
— Маю прохання до співробітників прокуратури — як побачите Антона Володимировича Столітнього (пам’ятаєте такого, він за часи Януковича очолював 4-у управу в прокуратурі Києва?), то спитайте, скільки він заніс за призначення прокурором Полтавської області. Просто цікаво, які зараз розцінки.