Металеві шипи та колючий дріт: у колоніях на Полтавщині виявлено знаряддя для тортур

Середньовічні катування? Ні. Гострі металеві шипи та колючий дріт проти засуджених. Після цього ми хочемо бачити їх на волі людьми? Після нелюдського поводження з ними?!

Саме так гостро відреагувала на результати прокурорської перевірки чотирьох полтавських колоній прес-секретар Генпрокуратури Лариса Сарган.

Прокуратурою Полтавської області перевірено стан додержання вимог законодавства в діяльності Державної установи «Полтавська виправна колонія № 64», «Божковська виправна колонія №16», «Крюковська виправна колонія №29» та «Надержинщинська виправна колонія №65»  щодо застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів і зброї до засуджених.

Усупереч законодавству в приміщенні відділу нагляду і безпеки виправних установ на видному місці зберігаються спеціальні засоби заборонені законом: заціпи, рогач, лом, кувалда тощо. Більш того, заціпи та рогач обладнані рукоятками, обмотаними колючим дротом, та оснащені гострими металевими шипами розміром 2-3 см, – написала Сарган на своїй сторінці у ФБ.

Використання вказаних засобів до засуджених є неприпустимим та може завдати фізичних страждань, створити реальну загрозу здоров’ю та їх життю.

На підставі викладеного прокуратурою внесено вказівку керівництву виправних установ про негайне усунення виявлених порушень вимог законодавства.

Одночасно за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України.

У ході проведених слідчих дій заборонені предмети вилучено для проведення низки експертиз. Максимальна санкція передбачає відповідальність до 8 років позбавлення волі, – відзначила прес-секретар Генпрокуратури.