Нацполіція розслідує законність звільнення Мамая з посади мера Полтави

Печерський районний суд Києва заарештував корпоративні права Полтавської міської ради і заборонив йому вносити зміни, що стосуються зміни керівництва.

Про це йдеться в судових матеріалах.

У матеріалах йдеться, що Національна поліція відкрила кримінальне провадження та розслідує законність звільнення Олександра Мамая з посади мера Полтави.

Справу відкрито за статтею 356 (самоправство) Кримінального кодексу, повідомляють “Українські новини“.

Необхідність звернення до суду з клопотанням про накладення арешту на майно викликано тим, що за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, 20 вересня Полтавська міськрада внесла зміни до державного реєстру щодо особи, тимчасово виконуючого обов’язки голови Полтавської міськради.

“Враховуючи, що у ході досудового розслідування проводяться слідчі дії з метою перевірки законності проведення сесії, у ході якої був відсторонений Мамай від посади мера і надалі внесено відомості до Єдиного державного реєстру про зміну даних голови міськради, на даний момент існують ризики прийняття незаконних рішень щодо органу місцевого самоврядування Полтавська міська рада, подальшої зміни керівництва Полтавської міської ради, внесення змін в установчі документи зазначеного органу місцевого самоврядування з метою втрати та розтрати майна органу місцевого самоврядування та перешкоджання прийняттю незаконних рішень”, – йдеться у рішенні.

Суд частково задовольнив клопотання і наклав арешт на корпоративні права Полтавської міськради і тимчасово заборонив державному реєстратору вносити зміни, пов’язані із зміною керівника, адреси і інших можливих дій, які можуть призвести до втрати і розтраті майна органу місцевого самоврядування.