Капліна хочуть не пускати у Верховну Раду за слова про помічниць нардепів

Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України на засіданні 7 листопада постановив звернутися до депутатського корпусу, аби обранці позбавили права відвідувати пленарні засідання ВР Сергію Капліну.

Підставою для такого рішення став виступ народного депутата із Полтави 3 жовтня. Під час звернення до колег-депутатів Каплін дозволив собі неетичне висловлювання про жінок-помічниць нардепів. Він у завуальованій формі назвав їх повіями.

У зверненні йшлося про пошук додаткового фінансування розвитку освіти в Україні за рахунок скорочення кількості помічників нардепів, серед яких, за його словами, є представниці «древнєйших професій».

– Де взяти гроші? А давайте, може, зменшимо в кілька разів кількість помічників, які працюють на народних депутатів, серед яких, як правило, представниці професій широкого профілю, як правило, древнєйших професій, і ці гроші віддамо для того, щоби розвивати українську школу? – сказав Сергій Каплін із трибуни ВР.

Колеги Капліна вже засудили таку поведінку. Зокрема представниця депутатського корпусу Світлана Войцеховська назвала висловлювання Капліна дискримінаційним та непристойним.

Отож, тепер справа за Головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, якому комітет з питань регламенту надіслав своє рішення. Спікер повинен організувати розгляд питання відсторонення Капліна на пленарному засіданні Ради. Якщо депутати рішення підтримають, то Сергію Капліну заборонять бути присутнім на найближчих 5 пленарних засіданнях. Про це також повідомлять виборцям Капліна через публікацію в газеті «Голос України».