У СБУ підтвердили викриття групи російських пропагандистів у Полтаві (фото)

“Новинар Полтавщини” повідомляв, що в кількох діячів проросійських організацій Полтави було проведено обшуки, але офіційної інформації від СБУ на той момент не було.

Сьогодні ввечері таке повідомлення з’явилося на офіційній сторінці Управління СБУ в Полтавській області в мережі Фейсбук.

“7 грудня 2018 року Управлінням СБ України в Полтавській області проведено обшуки у групи представників проросійських громадсько-політичних структур, в рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 110 КК України.

Оперативниками спецслужби були встановлені особи з-поміж мешканців м. Полтави, які сповідуючи відверті проросійські погляди, на замовлення кураторів з РФ готували та поширювали друковані матеріали, які мали на меті сформувати вигідну країні-агресору думку та у такий спосіб, вносити дестабілізацію у суспільно-політичну ситуацію як на території регіону, так в і державі загалом, оскільки значна частина з виготовлених примірників друкованої продукції направлялась в інші регіони нашої держави.

За вказану деструктивну діяльність, фігуранти отримували грошову винагороду від російських спонсорів, а керівник т.зв. Правління Всеукраїнського союзу громадських організацій «Об’єднання організацій співвітчизників «Русское содружество», Сергій Проваторов, отримав державну нагороду РФ «медаль Пушкіна» від президента РФ В. Путіна. В ході проведення санкціонованих обшуків, були вилучені примірники друкованої продукції, символіка країни агресора заборонена на території України, комп’ютерна техніка”.

Разом з тим, прес-центр СБУ також розповсюдив прес-реліз та  фото з обшуків, не утчонивши при цьому, що мова йде про Полтаву.