За кого готові голосувати полтавці: президентський та партійний рейтинги

Соціологічна група «Рейтинг», у рамках проекту «Портрети регіонів» з 16 листопада по 9 грудня  проводила опитування серед мешканців Полтавської області.

Загалом у дослідженні, яке здійснено за методом особистого інтерв’ю, взяли участь 1600 респондентів. Результати опитування, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, представив директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович, пишуть “Новини Полтавщини”.

Він розповів, що вибірку сформували з урахуванням вікової й гендерної структури областіта типу поселення. Похибка становить не більше 2,4%.

За його словами, лідером президентського рейтингу є Юлія Тимошенко, яку готові підтримати 25,3% тих, хто визначився і буде брати участь у виборах. За ВолодимираЗеленського – 18,0%, Петра Порошенка – 10,6%, Олега Ляшка – 8,5%, Анатолія Гриценка – 7,9%, Юрія Бойка – 6,7%. Рейтинг інших кандидатів – менше 5%. Водночас, кожен п’ятий мешканець області не визначився з вибором кандидата, стільки ж – не мають наміру голосувати.

– Тимошенко – кандидат у перемогу якого на виборах опитані вірять найбільше. За останній рік кількість тих, хто переконаний в її перемозі зросла з 18% до 29%. У перемозі Порошенка впевнені 15% (у 2007 р. – 23%). Перемогу Зеленського бачать близько 5%. У позитивний результат інших кандидатів вірять не більше 3% опитаних. У своїх фаворитах впевнені в основному прихильникиЮлії Тимошенко та Петра Порошенка. Антирейтинг очолює Порошенко. За нього не проголосували б у жодному випадку 52% опитаних.

У рейтингу партій лідирує “Батьківщина”, яку підтримують 28,7% тих, хто визначився та візьме участь у виборах. За партію «Слуга народу» готові віддати свої голоси 16,1%, БПП Солідарність – 9,8%, Громадянську позицію – 8,2%, Радикальну партію – 7,9%, Опозиційний блок – 6,0%. Рейтинг інших партій – менше 4%.