Через тиждень запрацює новий кардіоцентр у Полтаві

Новозбудований корпус із меблями та медичною технікою передали на баланс Полтавського обласного кардіоцентру. Рішення ухвалили 12 листопада на сесії обласної ради. Це дозволить укладати угоди на постачання комунальних послуг і розпочати повноцінну роботу корпусу. Відтак приймати пацієнтів у ньому зможуть приблизно за тиждень, говорить директор закладу Костянтин Вакуленко.

Із новими меблями, ремонтом та сучасним обладнанням. Такий вигляд нині має обласний кардіоцентр. Приміщення повністю готове приймати пацієнтів у нових палатах, розповідає заступниця директора закладу Тетяна Дубровінська.

“Розраховані на 120 ліжок. Це майже така ж кількість, як у старому корпусі, але перебування пацієнтів буде більш комфортним. Завдяки розміщенню по двоє в палатах, а є по одному для тяжкохворих, які потребують більш ретельного нагляду”, − розповідає заступниця директора обласного кардіоцентру Тетяна Дубровінська.

В операційних – обладнання для кардіологічних втручань. Зокрема, й на відкритому серці. А після них пацієнти зможуть перебувати у реанімаційному блоці на 16 ліжок.

“Кожне ліжко має приліжковий монітор, ЕКГ-апарат, кисневі точки. Використовуємо в середньому 6 ліжок на сьогодні, іноді розгортаємо до 13 ліжок, маємо таку можливість. Але тут планується проведення відкритих кардіохірургічних втручань, тому така кількість ліжок обґрунтована. І, можливо, вона буде розширюватись”, − розповідає Тетяна Дубровінська.

Проте досі нові палати зачинені, а пацієнтів приймають у старих корпусах. Відкрити центр спочатку планували у серпні цього року. А 1 вересня президент анонсував початок роботи приміщення на середину місяця.

“Потрібно пару тижнів, щоб перевести всіх людей, всіх лікарів. І запрацює в Полтаві прекрасний центр”, − заявляв президент України Володимир Зеленський.

Та приймати хворих тут не могли, бо депутати облради будівлю офіційно не передали на баланс кардіоцентру.

“Обласна рада лише вносить це питання за поданням обласної державної адміністрації. На попередню нашу сесію, яка, фактично, не відбулася, цього подання ще не було, і ми не могли його туди включити. Але воно прийшло на наступний день після невдалої сесії”, − повідомив голова Полтавської облради Олександр Біленький.

“Подання було просто у комплексі питань. І ми відмовилися від супутніх питань, виокремили це, винесли його на цю сесію як окреме питання. Йшли певні процедурні питання, хоча будівля й уведена в експлуатацію. Однак ще є ряд договорів, які мали бути підписані. Впродовж вересня це було зроблено. І в жовтні ми звернулися в обласну раду”, − розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Питання про зміну балансоутримувача – у порядку денному останньої сесії облради цієї каденції. Зрештою, рішення ухвалюють одноголосно усі 43 присутніх депутатів.

“Це дасть можливість керівництву профільного комунального підприємства і лікарняному закладу найголовніше – укладати договори на постачання тепло-, електро-, водних ресурсів”, − сказав Олександр Біленький.

“На цю процедуру деякий час треба. Проведення процедури торгів і підписання договорів. Тиждень, щоби запрацювала наша амбулаторна служба. Це перші два поверхи щонайменше. А в грудні запрацює все”, − зауважив директор обласного кардіоцентру Костянтин Вакуленко.

Нагадаємо, споруджувати цей обласний кардіоваскулярний центр у Полтаві почали наприкінці 2017. За словами заступниці директора обласного департаменту будівництва Ірини Особік, на спорудження та обладнання витратили приблизно 408 мільйонів гривень. Із них 200 мільйонів із бюджету області, а решта – гроші Державного фонду регіонального розвитку.