Полтавська ялинка виявилася найдорожчою в Україні (інфографіка)

Логічно було б припустити, що найбільша і найбагатше прибрана ялинка буде в столиці України. Однак, як з’ясувалося, головна ялинка країни не найвища і не найдорожча, дослідило видання “Слово і діло”.

Вже стає традицією встановлювати центральну ялинку Києва на Софійській площі, де також влаштовують різдвяний ярмарок і народні гуляння. Цього року висота київської ялинки складе 25 метрів: в металевий каркас будуть вмонтовані гілки натуральних ялинок. Це задоволення обійдеться киянам в 41 тисячу гривень, а ось на святкове оздоблення – 1000 іграшок і 3 км гірлянди – витратять 2 млн 700 тис. грн.

Найвища ялинка цього року буде в Харкові – 40 метрів. Сама ялинка обійдеться міському бюджету в 2 млн грн, а на прикраси та іншу мішуру піде 6 млн грн. Це більш ніж на 3 млн дорожче київської ялинки. Однак харківська лісова красуня стане далеко не найдорожчою в країні.

У Полтаві змонтували 20-метрову центральну ялинку міста, яка обійшлася в 2 млн 800 тис. грн. А на прикраси і святкову ілюмінацію місто витратило ще 5 млн грн. Виходить, що ялинка в два рази нижча харківської, але іграшки на ній, судячи з усього, набагато цінніші. До того ж полтавська «лісова красуня» на 2 млн 300 тис. грн дорожча київської.