Секретна соціологія: у Полтаві Зеленський та Каплін обходять Тимошенко

Соціологічна група «Рейтинг» днями опублікувала дані обпитування, згідно з яким Тимошенко є лідером у президентському рейтингу по всій Україні. Вона займає перші місця в усіх областях України, крім 3 областей: Донецької, Луганської та Харківської.

Разом з тим є результати закритого опитування, яке проводилося у другій половині грудня у місті Полтава.

У Полтаві трійка лідерів зараз виглядає так:
1. Володимир Зеленський – 21,3%
2. Сергій Каплін – 19,8%
3. Юлія Тимошенко – 19,2%.

Чому так різняться дані секретної соціології та опитування групи «Рейтинг». На кафедрі соціально-політичних дисциплін одного з Полтавських ВНЗ на умовах анонімності нам погодилися прокоментувати ці соціологічні розбіжності.

Група «Рейтинг» показала результати «середньої температури по лікарні». Тобто, було якесь опитування по всій області, де у селах Тимошенко досить популярна. Але Полтава і Полтавська область це зовсім різні речі. Крім того, в опитувальний лист не включали Сергія Капліна, який в Полтаві традиційно має високу підтримку виборців. Щодо високого рейтинга Зеленського, то це загальнодержавний тренд. Але наші експерти вважають, що із цієї трійки лише Тимошенко є реальним кандидатом. Інші двоє виконують суто технічні функції. Зеленський, як відомо, більше виконує роль технічного кандидата Тимошенко. Завдання Зеленського – максимально «тролити» Порошенка.

Каплін є технічним кандидатом Порошенка щоб тролити Тимошенко. Яскравий приклад такого тролінгу це плакати, де Каплін обіцяє знизити ціну на газ не в два, а в чотири рази. До речі, цікаво, що багато виборців у Полтаві цей тролінг сприйняли за чисту монету й готові тепер голосувати за Капліна на президентських виборах. Важливу роль тут зіграло те, що у Полтаві Капліну вдалося через суд знизити тарифи в маршрутках і тролейбусах. Можливо це одна із причин чому Капліну вірять у Полтаві.