![](https://new.pl.ua/wp-content/uploads/2020/12/bud-1.jpg)
У Полтаві завершують зводити незаконну будівлю біля Кадецького корпусу
Біля історичної будівлі Кадетського корпусу завершується зведення багатоповерхівки, яка мала би бути одноповерховим офісом. Наразі добудовується уже 4-й поверх, який, судячи з паспорту об’єкту, буде останнім. За півроку місцева влада не змогла ні зупинити забудовника, ні, тим паче — змусити його прибрати зайві «метри», пише Полтавщина.
Будівництво розпочалося в рамках реконструкції майстерні, яку забудовник викупив задовго до початку робіт. Перед будівельним майданчиком навіть розмістили паспорт об’єкту. За проектом, він мав один поверх, хоча фахівці говорили про те, що фундамент там робився під будівлю, яка може бути і 10-поверховою. Пізніше цей паспорт зняли.
![](https://new.pl.ua/wp-content/uploads/2020/12/v2-2.jpg)
Усі, хто готував Кадетський корпус до реставрації, були задіяні й у будівництві багатоповерхівки притул до нього
Упродовж усього літа ми спостерігали, як за другим поверхом над офісом виростав третій і четвертий. Наразі на стінах будівлі висить новий паспорт об’єкту, за яким вона матиме 4 поверхи. З оприлюдненого документа відомо, що дозвіл на будівництво Державна архітектурно-будівельна інспекція видала у травні 2018 року — на замовлення ПВКФ «Мальва».
Клас наслідків для будівлі — СС2. До цієї категорії відносять житлові, громадські або багатофункціональні будівлі заввишки до 100 метрів, будівлі підприємств торгівлі, громадського харчування, служби побуту, великі готелі, гуртожитки тощо.
Проект будівництва виконало ТОВ «Промагропроект», а генпідрядником виступило ТОВ «Рудіко». До речі, остання компанія встановлювала паркан навколо Кадетського корпусу під час підготовки до реставрації, а перша — виконувала проект протиаварійних робіт на історичній будівлі.
Пізніше генпідрядник змінився. Наразі ним є ТОВ «Євробудінвест плюс», яке восени 2019 року отримало 100 тис. грн за поставку бетонних блоків для паркану навколо Кадетського корпусу. До жовтня 2019 року фірмою керував Віктор Наливка, а до початку 2020-го володів Сергій Морозов — власник фірми-забудовника «Мальва». Наливка у 2015 році балотувався до міськради як член партії «Рідне місто». Свого часу він керував «Полтавським заводом залізобетонних виробів» і також володів «Мальвою», але передав право Сергію Морозову.
Змінився і генеральний проектувальник. Зараз це ТОВ «Архімісто-Буд», яка виконувала один з варіантів проекту забудови мікрорайону Лазурний. Авторський нагляд виконує Олександр Калінін — інженер-проектувальник, атестований Мінрегіонбудом. Технічний нагляд — за Олександром Янком, інженером технагляду, дружина якого є головою Полтавського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.
Незаконна забудова упритул до історичної будівлі — провина не лише ДАБІ
Увесь час, поки ведеться будівництво цієї багатоповерхівки, уповноважені місцеві органи постійно приходили до одного — потрібен припис від ДАБІ. Інспектор має повноваження порівняти дозволений проект із тим, що наразі збудоване, та накласти стягнення. Це дасть старт для усунення можливих порушень.
Втім, за останні півроку інспектор ДАБІ в Полтаві так і не з’явився. Установа перебуває у процесі реформування і, поки він не закінчений, усі регіональні представництва ліквідовані. Усе літо й осінь анонсувався приїзд київського інспектора, який має відповідні повноваження, але цього так і не відбулося.
Та варто додати, що місцеві органи самоврядування насправді не безсилі. Частину функцій ДАБІ під час реформи можуть брати на себе міськвиконкоми. На запитання, чому цього не зробили у Полтаві, Олександр Шамота відповів, що виконавчий комітет — не ініціативний орган. Покладання таких функцій мають ініціювати «зверху»: народні депутати, державні органи тощо. При цьому, нардепка Марина Бардіна повідомила, що це не зовсім так й ініціатива зі сторони не потрібна.
Тобто наразі виглядає так, ніби усі відповідальні структури проґавили можливість зупинити незаконну забудову на ранніх етапах — умисно або через незнання.
Інформація про багатоповерхівку від забудовника з каталогу новобудов ЛУН
Окремо треба зазначити, що на порталі оголошень продажу нерухомості «ЛУН» досі є сторінка з квартирами у будинку на вул. Соборності, 40. Судячи з цього оголошення, там планувалося звести 6 поверхів. Тому можемо припустити, що ПВКФ «Мальва» може не зупинитися на чотирьох поверхах і продовжити зведення у висоту. До того ж, клас будівництва це дозволяє.