Полтавська битва: хто переможе, Жеваго чи Каплін?

За лаштунками публічної політики часто проходять процеси, непомітні оку простої людини. От скажімо, в цей час відбувається невидима Полтавська битва за право керувати найбагатшою областю в Україні.

Ні, мова не про крісло губернатора. Насправді, сьогодні у губернатора Полтавської області реальної влади менше ніж в англійської королеви. Так склалося, що губернатор практично нічого не вирішує. Вже рік у Полтаві ходять розмови про неминучу відставку губернатора Головка. Але Президент поки тримає його бо не хоче сваритися з Яценюком та його фракцією, коли кожен депутатський голос у Верховній Раді на вагу золота.

Сучасна Полтавська битва іде за реальний вплив на процеси та контроль фінансових потоків. Раніше Полтавську область своєю вотчиною вважав Жеваго. Він входить у ТОП-10 найбагатших людей України. І губернатор Полтавщини Головко і його перший заступник Пісоцький – це люди дуже близькі і лояльні до Жеваго.

Пісоцький мітив на посаду голови облради і Жеваго зробив його обласним депутатом від «рідних» Горішніх
Плавнів, де практично вся міськрада – це Блок Петра Порошенка. Але тоді в Адміністрації Президента вирішили, що треба послабити вплив Жеваго на Полтавщині і головою облради зробили більш лояльного до оточення Президента Біленького. Саме це стало початком невидимої Полтавської битви, яка триває і досі.

Головним суперником Жеваго тепер став Каплін. Він має власну політичну партію. Його участь у президентських виборах без сумніву внесе корективи у політичні розклади. Але головна прична участі
Капліна у виборах – це бажання допомогти Президенту на взаємовигідних умовах. Вигоди для Капліна вже почалися і вплив його у Полтавській області щодня посилюється.

Сьогодні Каплін є справжнім тіньовим губернатором Полтавщини. Жодне важливе кадрове питання не вирішується без нього. Силовики, прокурори, мери міст і голови РДА ходять до нього на наради.  Каплін особисто керував “спецоперацією” з усунення Мамая із посади мера Полтави. В даний час в його «меню» на черзі стоять мери Кременчука, Лубен, Миргорода та Грішніх Плавнів.

Посилення впливу Капліна так налякало жевагівське оточення, що вони спалили автомобіль депутату від партії Капліна із Горішніх Плавнів. Сталося це в ніч на 7 грудня, рівно за місяць до дня народження Жеваго. У підпалі машини Каплін напряму звинуватив Жеваго. Можливо, через певний час битва між Капліним та Жеваго за Полтавську область перейде у ще більш відкриту конфронтацію.

Що ж, поживем та побачимо.