Трагедії могло не бути: ДСНС вимагала закрити “Котлярик” ще півтора роки тому

У червні 2019 року ДСНС Полтавщини звернулася до суду з позовом про зупинення експлуатації приміщень в історичній будівлі через порушення вимог пожежної безпеки — у листопаді суд відмовив у задоволенні клопотання, пише “Полтавщина”.

Про причини пожежі у будівлі кінотеатру ім. Котляревського згодом розповість слідство. Однак у правоохоронців є усі підстави розглянути версію, що будівля згоріла через неналежну протипожежну безпеку. Підтвердження цьому можна знайти у Єдиному державному судовому реєстрі.

Так, рік тому Полтавський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні клопотання ГУ ДСНС Полтавщини щодо закриття розважальних закладів в історичній будівлі.

Відповідно до матеріалів справи, 12 березня 2019 року Державна служби з надзвичайних ситуацій в Полтавській області провела позапланову перевірку в нічному клубі «Версаль», в результаті якої були встановлені порушення правил протипожежної безпеки.

Після цього, 21 червня 2019 року, ДСНС звернулась до суду з клопотанням про закриття кафе «Версаль» та знеструмлення закладу доки там не будуть усунені порушення.

Але 7 жовтня Полтавський окружний адміністративний суд в особі судді Андрія Головка відмовив ДСНС у закритті закладу. Крім того, фірма-власник закладу ТОВ «Старнайт» звернулася до суду з позовом про визнання протиправним та скасування акту позапланової перевірки.

Крім того, 6 листопада 2019 року суддя Полтавського окружного адміністративного суду Євген Супрун ще й задовольнив позов ТОВ «Старнайт» та скасував наказ ДСНС про закриття закладу «Версаль».

Довідково. Співласниками ТОВ «Старнайт» є Олександр Калуцький та Сергій Гонтовий. На місцевих виборах 2020 року Гонтовий був обраний до Полтавської міської ради від партії «За Майбутнє». Калуцький також може отримати мандат депутата, коли Олександр Мамай складе мандат депутата на користь посади міського голови.