Контррозвідка затримала на Полтавщині шпигуна російських спецслужб (відео)

У ході проведення контррозвідувальних пошукових заходів на території Полтавської області виявлено громадянин України “Р”, який був завербований представниками російських спецслужб під псевдонімом Бар з метою виконання розвідувальних завдань на території нашої держави. Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

За завданням представників спецслужби РФ громадянин України “Р” повинен був провести фото- і відеодокументування місць розміщення і дислокації підрозділів Збройних сил та Прикордонної служби України. За виконання зазначеного завдання наш співвітчизник повинен був отримувати від співробітників ГУ ГШ ЗС РФ грошову винагороду.

За результатами проведених оперативно-слідчих заходів були встановлені обставини вербування громадянина України “Р”. Усвідомлюючи можливі наслідки своїх протиправних дій, затриманий повністю визнав свою провину. В даний час він співпрацює зі Службою безпеки України.

Служба безпеки нагадує, що за вчинення злочину за ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років. Разом з тим, відповідно до положень частини другої статті 111 КК України – звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.