З 1 січня “Полтававодоканал” збільшує тарифи на 20%

НКРЕКП погодила підвищення тарифів за водопостачання та водовідведення у Полтаві до 32,6 грн/м³

16 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, встановила для КП ПОР «Полтававодоканал» нові тарифи, які на 20% більші за сьогоднішні. Нові платежі вводять у дію з 1 січня 2021 року, пише Полтавщина.

Мова йде про постанову № 2499 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 16 червня 2016 року № 1141». Згідно з нею, з 1 січня тариф на послуги з централізованого водопостачання становитиме 13,23 грн за 1 м³ на місяць без ПДВ, централізоване водовідведення (для пересічних споживачів) — 13,94 грн за 1 м³ на місяць без ПДВ. Ціна з урахуванням ПДВ становитиме 15,88 грн/м³ та 16,728 грн/м³ відповідно. Тобто загалом пересічні мешканці квартир та будинків платитимуть по 32,6 грн/м³ води.

Такий тариф визначений для тих, хто має індивідуальні договори — тобто приватних будинків і тих багатоповерхівок, де встановлені загальнобудинкові лічильники. На сьогодні, решта багатоповерхівок лише з індивідуальними лічильниками поки не мають індивідуального договору й НКРЕКП тариф для такої категорії не підвищувала. Тому вони і далі платитимуть по 23,41 грн/м³ — ціну, встановлену ще у 2018 році. Ціна ж для решти категорій за цей період встигла змінитися вже двічі.

Така ситуація склалася тому, що з грудня 2018 року НКРЕКП відмовилася від розділення тарифування в залежності від типу будинку. Після цього тарифи піднімали тільки для тих, хто мав договори з підприємствами-постачальниками. Споживачі, які не мають таких договорів, живуть у будинках без загальнобудинкових лічильників. Через їхню відсутність не у платіжках не враховуються можливі втрати, тому і в нових тарифах, з економічним обґрунтуванням, це передбачити неможливо.


Хочеш першим отримувати новини з Полтавщини?
Підписуйся на наш канал у Телеграм!

Читайте також