Приєднання парафій до ПЦУ на Полтавщині буде тільки добровільним

Після отримання  Україною Томосу про автокефалію, у ЗМІ час від часу з`являються про повідомлення про перехід парафій до новоствореної ПЦУ. Зокрема, йдеться про громади з Хмельницької, Вінницької,  Львівської, Черкаської областей та Волині.  На Полтавщині поки що жодна з громад такого бажання не оприлюднила, повідомляє сайт 0532.

Процес  переходу парафій до ПЦУ – винятково добровільний.Потрібен деякий час, аби люди прийняли для себе це рішення. Ми, полтавці, «довго запрягаємо» та впевнений, що область теж не буде «пасти задніх». Сподіваюся, що Полтавщина об*єднається навколо Помісної церкви. І можу запевнити  – це проходитиме абсолютно добровільно! Всі процеси, як сьогодні проходять у державі, чи то деценталізація, чи інші реформи, відбуваються тільки добровільно» – так прокоментував ситуацію голова ОДА Валерій Головко.

Слова очільника області підтверджує у архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір:

Якщо процес буде добровільним, то і єдність наша буде міцною і природньою.  Люди, які прийдуть через насильство і примус не потрібні Помісній церкві, вони  не об*єднуватимуть і не зміцнюватимуть її , а руйнуватимуть зсередини. Тому це має бути свідомий вибір людей»