У Полтаві за вихідні патрульні зупинили п’ятьох нетверезих водіїв

У період з 16 по 18 січня полтавські патрульні виявили та задокументували 5 фактів керування транспортом особами, що мали ознаки наркотичного або алкогольного сп’яніння. Про це повідомляє пресслужба ГУ Нацполіції в Полтавській області.

У всіх випадках на водіїв були складені адміністративні матеріали за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає відповідальність водіїв за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу водія та швидкість його реакції.

За таке порушення вчинене вперше протягом року передбачено

– штраф 10200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік;
– якщо ці дії вчинені повторно (вдруге) протягом року – штраф 20400 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки;
– якщо особа вже двічі протягом року притягалася до відповідальності за подібні дії – штраф 40800 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років.  

Крім того, закон зобов’язує особу, яка керує транспортним засобом і у якої виявлено ознаки сп’яніння, пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан сп’яніння. Відмова від проходження такого огляду передбачає адміністративну відповідальність згідно статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


Хочеш першим отримувати новини з Полтавщини?
Підписуйся на наш канал у Телеграм!

Читайте також