На Полтавщині обленерго відключає від світла села

На Полтавщині села почали масово відключати від вуличного освітлення. «Полтаваобленерго» вимагає у місцевої влади плати за електроопори. При цьому сільські ради не отримують попередження про відключення, а лише пропозицію укласти договір з доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики для розміщення електричних мереж та /або іншого інженерного обладнання, який, власне, і передбачає плату за електроопори.

З такою ситуацією зіткнулися вже у населених пунктах Шишацької територіальної громади. Учора, 23 січня, на сторінці «Життя Шишацької громади» у фейсбуці написали:

– До відома жителів Федунського та Яреськівського старостинських округів! Зараз триває відключення цієї території від вуличного освітлення. Чому це відбувається? Офіційного пояснення-повідомлення-попередження від «Полтаваобленерго» Шишацька селищна рада не отримувала. Натомість отримала лист з пропозицією укласти Договір з доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики для розміщення електричних мереж та /або іншого інженерного обладнання. Цей Договір передбачає оплату… за використання електроопор. Сума такої абонплати за оренду стовпів за рік становить понад мільйон гривень! Це без урахування того, що за саму електроенергію та її розподіл у 2021 році селищний бюджет сплатить 1 млн 650 тисяч гривень.
За Федункою та Яреськами, ймовірно, будуть відключатися від вуличного освітлення інші старостинські округи. Ця ситуація відбувається не лише в нашій громаді, а й по всій Полтавщині. Тому зараз ми об’єднуємося з іншими ОТГ, звертаємося до органів виконавчої влади в області та загалом у державі, аби висловити своє обурення цим тиском і шантажем від електропостачальної організації, що посідає монопольне становище на ринку. Також направляємо листи «Полтаваобленерго» з проханням пояснити законні підстави своїх вимог.


Хочеш першим отримувати новини з Полтавщини?
Підписуйся на наш канал у Телеграм!

Читайте також