Як по маслу. Які компанії полтавських депутатів виграють найбільше тендерів

Участь компаній депутатів міських рад у тендерних закупівлях річ не нова і не заборонена. До того ж робота міським депутатом не передбачає заробітну плату, тому деякі депутати не втрачають можливості і беруть участь у тендерах. Хтось чесно, хтось не дуже.

Експерти Антикорупційного штабу проаналізували компанії пов’язані з депутатами Полтавської міської ради, які брали участь у державних закупівлях та перемагали в них.

Топ трійка депутатів-тендерників виглядає таким чином. На третьому місці опинився Дмитро Батигін, який представляє фракцію “Рідне місто”. ТОВ “Стар Лайн”, в якій він є керівником, з 2016 року виграло на тендерах 2.1 млн грн. Його компанія займається продажем та ремонтом автомобілів, а замовниками в період, що розглядався, виступали такі структури, як ГУ Національної поліції у Полтавській області, управління СБУ в Полтавській області, прокуратура Полтавської області, а також агентство місцевих доріг у Полтавській області.

Другим у рейтингу йде депутат від фракції “Совість України” Григорій Сахно, компанія якого “Нове відродження” виграла публічних закупівель на загальну суму 5.7 млн грн. на постачання послуг з харчування в заклади освіти Полтави.

І очолює рейтинг співзасновник і керівник Полтавського ремонтно-механічного заводу, він же депутат фракції БПП “Солідарність”, В’ячеслав Федоряка.  З 2016 року його завод виграв тендерів на 6.2 млн грн, модернізуючи тролейбуси і постачаючи деталі для полтавського комунального перевізника Полтаваелектроавтотранс. За інформацією інтернет-видання “Полтавщина” з року в рік модернізація полтавських тролейбусів обходиться місту все дорожче і дорожче. Тому, майже немає сумнівів, що пан депутат забажає прийняти участь у черговому тендері на модернізацію тролейбусів на сумму 6 млн грн, який був оголошений на початку 2019 року.

Ще одним цікавим фактом, які знайшли експерти Антикорупційного штабу під час аналізу закупівель, стало те, що приватне підприємство “Сирена Ойл”, керівником якої з 2011 року є нинішній депутат Полтавської міської ради від фракції “Совість України” Володимир Левченко, в 2017 році виграло тендер на постачання мастильних матеріалів в КП “Декоративні культури” на невелику суму, всього 12 тисяч гривень. А в 2018 році “Сирена Ойл” уклала 3 договори з КП “Полтаваелектроавтотранс” на постачання мастильних матеріалів на загальну суму в 1.4 млн грн. Що об’єднує всі ці тендери? Об’єднує їх одна людина, а саме Євген Зайцев, який був очільником КП “Декоративні культури”, а наразі є директором Полтаваелектротрансу.

Якщо уважно придивитись до історії “Сирена Ойл”, то можна побачити, що Зайцев з кінця січня 2009 по кінець лютого 2011, тобто трохи більше ніж 2 роки, був директором “Сирена Ойл”, а через місяць після свого звільнення звідти, став директором КП “Декоративні культури”, хоч і не пробув там довго. З початку 2012 року він став директором комунального підприємства “Полтаваелектроавтотранс”, яке є комунальним перевізником і опікується комунальним транспортом в Полтаві. Торги відбулися без конкуренції і без належного оформлення тендерної документації. На жодному з цих тендерів, на яких закупали “мастильні засоби”, не вказувалось які саме засоби куплялися, вказувався лише об’єм і ціна за 1 літр. Так, на початку грудня був укладенийдоговір на постачання 1 тис. літрів мастильних засобів за ціною 100 грн/літр, а в кінці грудня додатково уклали договір на 10 тис. літрів за ціною 70 грн/літр.

Нагадаємо, що за допомогою сервісу “Приховані інтереси”, який вже доступний для громади Полтави, можна швидко знаходити компанії, якими володіють депутати або їх родичі, і самостійно перевіряти в яких закупівлях вони перемагають та які блага отримують від міської ради.”

ГО “Антикорупційний штаб”