На Полтавщині шахраї прикриваються акціями від АТБ

Несподіваний виграш солідної суми грошей в злочинній схемі використовують шахраї під відомим торговим брендом.

У підcумку наївний учасник втрачає свої гроші чи залишається винен банку, в якому має кредитку.

Останнє інтернет-шахрайство замасковане під акцію з роздачі грошей найбільшою торговою мережею країни «АТБ». Посилання на акцію масово розміщують у групах та соцмережах.

На підставному інтернет-ресурсі шахраїв є дрібний напис «Акція діє до 1 лютого 2021 року», на який мало хто звертає увагу. Ресурс навіть розміщений на безкоштовному домені.

Про це повідомляє «Дніпровська Панорама».

Шахраї розсилають повідомлення про фейкові роздачі призів від імені компанії і багатства, які можна виграти, просто перейшовши за посиланням.

«Жертва схеми вирішує, що загрози особливої немає, адже в повідомленні згадується назва торгової мережі, яка працює на українському ринку роздрібної торгівлі більше чверті століття, володіє 1203 магазинами в 24 областях України. І зрозуміло, попадається на гачок! Шахраї не гребують обманювати навіть тих, хто в силу цифровій безграмотності і довірливості ризикує втратити останні гроші », — розповіли в торговій мережі «АТБ».

Натиснувши на посилання, людина переходить на сайт шахраїв, який оформлений у фірмових кольорах «АТБ», але не має ніякого відношення до компанії.

Розрахунок шахраїв – на азарт і поспіх! Людині пропонують вибрати одну із трьох коробочок – і о диво! Вона нібито стає власником 3 тисяч гривень. Після ще одного раунду ця сума й зовсім перетворюється на 3 тисячі доларів. І от отут уже починається гра в мінус.

Людині пропонують оплатити скромну суму (160 гривень) за обмін цих грошей на гривні. Як завжди, переказ грошей чимось ускладнюється, весь час щось глючить або не зовсім коректно виходить. А коли жертва шахраїв, яка вже вирішила, куди витратити «виграш», починає нервувати, у неї просто випитують дані банківської картки: секретний код CVV, номер і термін дії, які не мають права запитувати навіть співробітники банку, що видав цю картку.

Чи треба говорити про те, що шахраї, отримавши всі ці дані, у лічені секунди без проблем знімають наявні кошти з пластикової картки, а якщо це кредитка – кредитні гроші, які потім доведеться повернути банку.

У цьому разі розраховувати, що банк якось скасує операцію або поверне вкрадену суму, не варто. На жаль, чудес не буває.

Системи безпеки банку підступу не виявлять і розшукати шахраїв практично неможливо – найчастіше їх навіть немає в країні, а вкрадені гроші безповоротно йдуть на віртуальні рахунки, які не можна відслідити, або в інтернет-гаманці.

У 99,9% випадків такі злочинці лишаються безкарними.

Тому варто знати: захиститися від подібного роду афер і аферистів можна тільки в разі, якщо не втрачати пильності. Для цього слід лише запам’ятати три прості речі:

1. Акції з масової роздачі грошей, автомобілів і безкоштовних квартир ніхто у світі й ніколи не влаштовує. Це чистої води шахрайство.

2. Реквізити банківської картки, паролі,  секретні коди ніколи й нікому не можна повідомляти.

3. Більшість афер базується на впевненості жертви, що все потрібно зробити швидко, терміново, негайно. У поспіху багато людей (навіть тих, що не є наївними) піддаються емоціям, забувши про здоровий глузд і не помічаючи, що не одержують, а втрачають.