Скільки на Полтавщині нелегальних працівників

Полтавська область входить до переліку областей із найнижчим рівнем неформальної зайнятості населення. Про це на щотижневій апаратній нараді у Полтавській ОДА повідомив Сергій Щербак, керівник управління Держпраці в Полтавській області. 

Протягом минулого року кількість нелегальних працівників в області становила 56,6 тисяч осіб. Полтавська область належить до регіонів із найнижчим рівнем неофіційної зайнятості. 

– Першочерговим завданням Управління Держпраці в Полтавській області у напрямку легалізації є проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців і працівників щодо належного оформлення трудових відносин. Минулого року ми провели 22,3 тисяч зустрічей. Із них 2719 спільно з представниками органів місцевого самоврядування, податкової служби, центру зайнятості, Пенсійного фонду, Держпродспоживслужби. Також за минулий рік відбулося 395 інспекцій щодо перевірки оформлення трудових відносин, – зазначив Сергій Щербак та додав, що з початку цього року інспектори управління Держпраці в Полтавській області провели майже 600 інформаційно-роз’яснювальних заходів.

Управління Держпраці у Полтавській області, як розповів Сергій Щербак, розробило Паспорт неформальної зайнятості на 2021 рік. У ньому визначено сфери із найбільш високим рівнем нелегальної зайнятості. Сюди належать сільське господарство, мисливство, лісове господарства, рибальство, рибництво – 6,2% неформально зайнятих; оптова та роздрібна торгівля – 6,1%; будівництво – 6,7%.