У Полтаві лікарня отримала медичне обладнання

У першій міській лікарні Полтави запрацювали два надважливих апарати: хемілюмінесцентний аналізатор та апарат для гемодіалізу.

Перший апарат здатний проводити тестування близько ста різних позицій – від гормональної панелі, кардіомаркерів – до TORCH-інфекцій, діабету, онкомаркерів. Зараз його використовують також для тестування на Covid, написав на своїй сторінці у фейсбук народний депутат з Полтавщини Дмитро Нальотов.

“Таке новітнє обладнання має чутливість на 30% вище, ніж тест-системи ІФА-тестування; й це забезпечить стабільний і точний результат дослідження”, – уточнив нардеп.

Апарат для гемодіалізу встановили у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Він – передвижний, і тому, може легко використовуватися в різних палатах для різних пацієнтів. Його використовують за програмою із пересадки нирки, також для пацієнтів критичного стану, що мають ниркову недостатність, котрі потребують корекції водно-електролітного обміну, для пацієнтів із гострими отруєннями.

“Тепер проводити операції з пересадки нирки стане технічно можливим, повинна збільшитись вірогідність виведення пацієнтів із критичних станів”, – додав Дмитро Нальотов.