Рада затвердила в Конституції незмінність курсу на ЄС та НАТО: як голосували нардепи з Полтавщини

Сьогодні, 7 лютого, Верховна Рада України прийняла закон про зміну Конституції щодо зовнішньополітичного курсу України на вступ до Євросоюзу і НАТО.

За таке рішення проголосували 334 нардепа. Майже у повному складі проголосували народні депутати з фракцій «БПП «Солідарність», «Народний фронт», «Батьківщина», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Самопоміч» та з групи «Воля народу». Підтримала зміни до Конституції й більшість позафракційних, пише “Полтавщина”.

Що змінюється?

Законопроект № 9037 пропонує внести зміни до преамбули і 3 статей Конституції.

Зокрема абзац п’ятий преамбули після слів «громадянської злагоди на землі України» доповнити словами «та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України2.

Пункт 5 частини першої статті 85 пропонується викласти в такій редакції: 2визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору».

Статтю 102 пропонують доповнити частиною третьою, згідно з якою «президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору».

Статтю 116 планують доповнити пунктом 11: «забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору».

Полтавське голосування

Як проголосували за це народні депутати, обрані в одномандатних виборчих округах на Полтавщині?

Округ Депутат Фракція Голосування
144 Сергій Каплін БПП «Солідарність» Відсутній
145 Юрій Бублик Позафракційний За
146 Юрій Шаповалов Відродження За
147 Олег Кулініч Відродження За
148 Костянтин Іщейкін БПП «Солідарність» За
149 Андрій Река Народний Фронт За
150 Костянтин Жеваго Позафракційний Відсутній
151 Руслан Богдан ВО «Батьківщина» За