Екс-депутат Полтавської облради сяде на 4,5 роки

Апеляційна палата ВАКС призначила 4,5 роки ув’язнення екс-директору «Полтавафарм» Валерію Прядку та його колишньому заступнику Руслану Гнєздову за хабар поліцейському. Колишніх чиновників взяли під варту, але вони можуть оскаржити це рішення у касаційній інстанції протягом трьох місяцівю Про це пише Полтавщина.

12 березня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула апеляційні скарги від екс-начальника КП «Полтавафарм» та екс-депутата Полтавської облради Валерія Прядка та його колишнього заступника Руслана Гнєздова. Їх звинуватили у спробі дати хабар співробітнику поліції. Нагадаємо історію цієї справи.

Подія трапилася у 2017 році. «Полтавафарм» — обласне комунальне підприємство, яке реалізує медикаменти через мережу своїх аптек. У тому числі й засоби, які містять психотропні речовини. Щоби продавати психотропні або наркотичні речовини медичне підприємство повинно отримати ліцензію від Міністерства охорони здоров’я. Також фармацевтам потрібно було отримати дозвіл поліції на використання об’єктів і приміщень. Правоохоронці повинні перевірити: чи належним чином зберігаються наркотичні препарати, щоб їх не можна було викрасти. Всього у «Полтавафарм» було 34 точки, де були наркотичні речовини. Дозвіл видається на 5 років і у 2017 році його потрібно було оновити.

27 квітня «Полтавафарм» направило листа до Головного управління поліції у Полтавській області з проханням провести огляд аптек та складів. За десять днів поліція мала перевірити документи і аптеки, після чого або надати дозвіл, або відмовити. Через канцелярські проблеми лист надійшов в управління тільки 12 травня. Правоохоронці повідомили підприємству, що не вистачає довіреностей на представників «Полтавафарм», які будуть їздити із поліцейськими і приймати акти перевірки.

19 травня троє представників «Полтавафарм» — Гнєздов, Смірнов і Гриценко — поїхали до ГУНП, щоб вирішити ситуацію. Поліцейський Леонід Горяєв повідомив, що зараз працює тільки один оперативник, також немає автомобіля. З цієї причини будуть затримки під час перевірки. Руслан Гнєздов відвів поліцейського для розмови й запропонував матеріальну допомогу, щоб пришвидшити процес.

В той день поліцейський пішов до свого керівника і розповів про ситуацію. Він сприйняв слова Гнєздова, як пропозицію дати хабар, тому написав про це рапорт. 20 травня було зареєстровано кримінальне провадження, за намагання дати хабар. Розпочалися оперативні дії.

24 травня, близько 16 години, Горяєв приїхав в головний офіс «Полтавафарму». Він поспілкувався із керівником підприємства Валерієм Прядком і його заступником Русланом Гнєздовим. Спочатку обговорили, як буде проходити обстеження аптек. Поліцейський сказав, що потрібно дати машину і людей, бо їх не вистачає.

— В кінці розмови Прядко мені повідомив, що 1 тис. грн за об’єкт і ще 1 тис. грн дасть зверху. Загалом 35 тис. грн, — розповів поліцейський Горяєв на суді.

25 травня Гнєздов прийшов із грошима прямо в Управління обласної поліції, де його і затримали. Він хотів передати поліцейському першу частину хабара. Потім затримали і Валерія Прядка. Їх обвинуватили у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.

Затримання Руслана Гнєздова | Фото з Facebook Ігоря Мосійчука

Рішення суду

Спочатку справу розглядав Октябрський районний суд. Після створення восени 2019 року Вищого антикорупційного суд України, справу передали у цю установу.

11 листопада ВАКС призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком 4 роки 6 місяців Валерію Прядку та Руслану Гнєздову. Вони подали апеляцію.

12 березня за результатами судового розгляду колегія суддів залишила апеляційні скарги захисників без задоволення, а вирок Вищого антикорупційного суду — без змін. Валерію Прядку та Руслану Гнєздову визнано винними у вчинені злочину та призначено покарання у виді позбавлення волі строком 4 роки 6 місяців кожному.

Рішення набрало законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржено до суду касаційної інстанції протягом трьох місяців.