На Полтавщині зросла захворюваність на COVID-19

Кількість хворих на коронавірус у Полтавській області зростає, а тих, хто одужав – значно менше. Так, в області за минулий тиждень збільшилася кількість захворювань на COVID-19 на 24%.

– Якщо подивитися на динаміку по кількості виявлених, то ми говоримо лише про тих хворих, які виявлені завдяки методу ПЛР, але треба додавати сюди ще, як мінімум 250-300 людей, ті, які звернулися і ми їх обстежуємо на антиген та маємо позитивні результати, – розповідає Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

З 5 березня в Полтавській області захворіло 994 особи, це лише ті, які звернулися до медичних працівників, а 15-20% хворих не звертається до лікарів.

– По кількості госпіталізованих, станом на ранок сьогодні 420 людей лікується в стаціонарі. Найбільше хворіє в Полтаві – 167, це в загальній кількості 39.7%. Для порівняння в Кременчуці – 55, це 13%. Там, де більше сконцентровано людей і недотримано соціальної дистанції, ризику інфікування більший, – навів приклад Віктор Лисак.

Примітно, що значно зросла кількість госпіталізованих пневмоній. Наразі з цим діагнозом госпіталізовано 150 людей, а також збільшилася кількість пацієнтів, які лікуються від цього захворювання вдома.